#Őrsi Gergely









Kertészeti maffia: a kormányváltás és a fideszesek kipontozódása nyitott utat a felszámolásnak

A HVG úgy tudja, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség a két évvel ezelőtt letartóztatott Z. Zsolt és Czeglédy Gergő vallomásai alapján állított elő több fővárosi politikust is vesztegetés gyanújával. Miután az ügyben érintett cégcsoport Budapest szinte minden kerületében a kertészeti megbízások favoritja volt, arra lehet számítani, hogy lesznek még előállítások és letartóztatások.


Újabb tucatnyi politikust gyanúsítottak meg az önkormányzati kenőpénzbotrányban, Őrsi Gergelyt is letartóztathatják

Az ügyészség megalapozott gyanúja szerint egy vállalkozó 2011 és 2024 között több mint 2 milliárd forintot fizetett ki kormánypárti és ellenzéki képviselőknek, hogy a cégei szerződéshez juthassanak, és minél jobb feltételekkel meg is tarthassák azokat. Az ügyben már harminckét gyanúsított van, Őrsi Gergelyt, a II. kerület polgármesterét is letartóztathatják.