Megrongálta a Parlamentet egy debreceni férfi
A férfi még 2014 októberében dobálta meg az Országház egyik főbejáratát kő- és betondarabbal. Vádat emeltek ellene.
A férfi még 2014 októberében dobálta meg az Országház egyik főbejáratát kő- és betondarabbal. Vádat emeltek ellene.
hvg.hu
Az ingyenes netszolgáltatás bekapcsolása mellett saját alkalmazást is kiadott az Országgyűlés Hivatala.
hvg.hu
Az Országgyűlés Hivatala emlékkönyvet helyez el Göncz Árpád tiszteletére az Országházban, ahol minden állampolgár kifejezheti részvétét – közölte az Országgyűlés Sajtóirodája szerdán.
MTI
Harrach Péter és Rogán Antal kezdeményezésére olyan szöveget fogadott el a parlament, amely az Európai Uniót teszi felelőssé a migránsválságért. Az "illegális bevándorlók elviselhetetlen áradatát" említő dokumentum kimondja a menekülteket biztató európai politikusok felelőtlenségét.
MTI
Befejezték a két oroszlánszobor restaurálását, amelyek az Országház főbejáratát díszítik. A bronzszobrokat kedden szállították vissza a helyükre, a főbejárat előtti lépcső két oldalára. Az oroszlánokat daruval emelték a talapzatukra.
MTI
MTI
hvg.hu
Van olyan képviselő, aki szerint ezért is indokolt sokkolókat, úgynevezett TASER-eket beszereznie az Országgyűlés őrségének. Az áldozatot 50 ezer Volttal megbénító, 6-7 méter hatótávolságú eszközökre a Blikk információi szerint tízmillió forintot költenek. Megkérdeztük a képviselőket, szerintük szükség van-e sokkolókra az Országházban.
hvg.hu
Legkésőbb éjfélkor feloldják a lezárásokat, de egyelőre a szükséges ideig meghosszabbítják azokat a Putyin-program csúszása miatt - közölte a TEK.
MTI
Levélben kérték a parlamenti belépők EU-n kívüli turistákat érintő 30 százalékos emelésének elhalasztását az utazási irodák, mert az utazásszervezőknek ez többletbevétel helyett költségnövekedést jelent. Válaszában a parlament irodavezetője a forint dollárral szembeni gyengülésére és a külföldi parlamentek drágább belépőire hivatkozott. A tervek szerint az EU-n kívüliek márciustól 5200 forintot, az uniós polgárok 2000 forintot fizetnének a belépésért.
hvg.hu
Az Országházban elhelyezett Szent Korona kimentését és más biztonságos helyre szállítását gyakorolták az elmúlt héten a koronaőrség tagjai - állította a Velvet.
hvg.hu
Ingyenessé tenné a Parlament látogatását a magyar állampolgárok számára a Jobbik, a külföldiektől viszont továbbra is pénzt kérne ugyanezért.
MTI
Elkészült az Országház Kossuth tér felőli díszkivilágítása.
MTI
A jövőben akár a kupolába is folyamatos túrákat szerveznének a látogatók számára az Országházban, de ehhez még sok biztonsági kérdést meg kell oldani - mondta a Turizmus Online szerint Szigeti Gábor, a parlamenti közönségszolgálati iroda vezetője turisztikai szakemberek előtt.
hvg.hu
Szombaton este háromnegyed tízkor kapcsolják fel ünnepélyes keretek között az Országház Kossuth tér felőli díszkivilágítását – közölte az Országgyűlés sajtóirodája csütörtökön.
MTI
A Kossuth tér felújítását bemutató, TÉRképek című fotókiállítással nyílt meg kedd este az Országház Látogatóközpontjának kiállítótere.
MTI
A kormány legfrissebb oktatási csomagjáról tárgyalhat, majd dönthet is az Országgyűlés mai ülésén, aminek eredményeként önálló testnevelési egyetem kezdheti meg a működését.
MTI
Talapzatra emelték a fővárosi Kossuth téren a Tisza István-emlékmű főalakját. Az Országház körüli főteret átépítették nemrég, ennek részeként állítják helyre a Parlament északi oldalán a néhai miniszterelnöknek emléket állító szoborcsoportot, Zala György szobrászművész alkotását.
MTI
Újra benyújtja törvénymódosító javaslatát az Együtt-PM, mely alapján kötelező lenne kitűzni az uniós zászlót minden középületre, így az Országházra is. Előző nap kiderült, mivel erre nincs törvényi kötelezettség, a házelnök, Kövér László nem rakatta ki a Házra a zászlót.
hvg.hu
Szerdától változik a látogatási ideje: hétköznap 13 és 17 óra, hétvégén pedig 9 és 17 óra között találkozhat a közönség a nemrég visszaszerzett Seuso-kincsekkel.
MTI
Nyílt nap lesz a parlamentben szombaton, szabadon látogatható a Kupolacsarnok és a Díszlépcsőház, regisztrálni sem kell.
MTI
A parlament informatikai rendszere karanténba teszi az egy IP-címről küldött vagy hasonló tartalmú tömeges leveleket – közölte az Országgyűlés Sajtóirodája hétfőn. Így reagáltak a PM-es Szabó Rebeka facebookos bejegyezésére, amely szerint a parlamenti rendszergazdák, "nyilván utasításra", blokkolták azokat a választópolgári leveleket, amelyekben benne volt a Paks szó.
MTI