Több óráig vitáztak Gyöngyöspatáról a parlamentben
Több órás vita volt a parlamentben a gyöngyöspatai eseményeket vizsgáló bizottság felállításáról napirend után.
Több órás vita volt a parlamentben a gyöngyöspatai eseményeket vizsgáló bizottság felállításáról napirend után.
Vitányi István (Fidesz) emlékeztetett, a tavaly májusban a választásról benyújtott kormánypárti indítványban egyértelműen a vegyes rendszert támogatták.
Ritkán szerepelnek, mégis fontos munkát végeznek az Országgyűlés ülésein a parlamenti gyorsírók. Kovács Tamás, az MTI fotóriportere, az ő munkájukba enged rövid betekintést.
Együtt, időkeretben tárgyalja meg hétfőn az Országgyűlés a 98 százalékos különadó újraszabályozására vonatkozó fideszes javaslatot, valamint a jó erkölcsbe ütköző egyes juttatások hatékonyabb visszaköveteléséhez szükséges egyes törvénymódosításokról szóló LMP-s indítványt. A határozathozatal is megtörténhet még a nap folyamán.
Felháborítónak tartja Schiffer András, az LMP frakcióvezetője Lázár János nyilatkozatát, amely szerint az Alkotmánybíróság (Ab) pénteki, a 98 százalékos különadó visszamenőleges hatályát megsemmisítő döntése ellentétes Magyarország érdekeivel.
A Parlament kapujához közelítettek a rendvédelmis tüntetők péntek délután. Este fél hét körül elkezdték elhagyni a lezárt parkolót a demonstrálók. Pintér Sándor megjelent a tüntetők előtt és azt mondta, hétfőn tárgyal a szakszervezet vezetőivel.
A futás nagyasszonya, Monspart Sarolta a készülő sporttörvényről való egyeztetés apropóján tornáztatta meg a képviselőket a Parlamentben.
Módosította az Országgyűlés hétfőn a büntető törvénykönyvet (Btk.) az úgynevezett "egyenruhás bűnözés" miatt.
A törvény rendelkezik arról, hogy a reálhozamok számításánál az utolsó elszámolási hónapban - vagyis májusban - az áprilisi inflációt vegyék figyelembe, s lehetővé teszi, hogy a kasszák költségeik fedezésére fejenként 795 forintot levonhassanak a visszalépő tagok egyéni számlájából.
A képviselők javadalmazásáról szóló kormánypárti módosítási javaslatot álszent látszatintézkedésnek tartja az LMP, amit "akkor tákoltak össze hirtelenjében", miután kiderült, hogy Szijjártó Péter miniszterelnöki szóvivő havi kétmillió forint felett keres.
Az új alaptörvényhez kapcsolódó átmeneti rendelkezésekre vonatkozó, illetve az Országgyűlésről szóló előterjesztést június 11-ig tervezi beterjeszteni a kormány, változni fognak az egyesülési jog szabályai is.
A szerda délután benyújtott törvényjavaslatot Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter jegyzi, aki sürgősségi javaslatában azt kezdeményezte, hogy az Országgyűlés térjen el a házszabálytól, és a vitát, valamint a határozathozatalt is jövő hétfőn folytassa le a Ház.
A szerdai ülésen a 386 képviselőből egyszerre 30-nál több honatya szinte sosem tartózkodott a teremben - írja a Blikk
A keddi törvénymódosítás és egy januári körlevél igencsak leszűkíti a dohányzó képviselők mozgásterét. Megtudtuk: a Parlament nem zárt osztály, a hamutál pedig nem jogforrás.
Az orvosok mérföldkőnek tartják a dohányzást korlátozó, kedden elfogadott törvénymódosítást, a dohánytermesztők szövetsége aggódik, a vendéglátósok pedig túlzónak tartják a módosítást.
A Jobbik szerint nemcsak a hajdúhadházi rendőrkapitánynak kellett volna távoznia, hanem azoknak is, akik a kapitánynak a parancsokat adták.
Az azonnali kérdések és válaszok órájában a szocialista Hiller István és Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár vitázott a felsőoktatási törvény koncepciójáról.
Kocsis Máté a parlamentben napirend előtt felszólított minden politikai szereplőt, egyesületet, akit illet, hogy fejezze be a társadalmi és etnikai feszültség gerjesztését.
Tudósítónk beszámolója szerint Lendvai Ildikónak ma igazolnia kellett magát az Országháznál, mert az egyik kormányőr nem ismerte fel.
A parlament a jövő héten kedden és szerdán tanácskozik, az alkotmányozás után immár "normál törvényhozói menetrendben".