Felfüggesztette Hadházy Ákos mentelmi jogát az Országgyűlés
Novák Előd és Csárdi Antal hasonlóan járt.
Novák Előd és Csárdi Antal hasonlóan járt.
Három ellenzéki képviselő mentelmi jogáról is dönt az országgyűlés.
Gyógyíthatatlan beteg, kezelésekre jár, de fájdalmai nincsenek és jelenleg nincs életveszélyben – Tamás Gáspár Miklós a Partizán podcastjának adott interjút.
Öt ellenzéki párt politikusai megalakították az LMBTQ emberek érdekeiért kiálló, “Sokszínű Magyarországért” elnevezésű képviselői csoportot a parlamentben. Hasonló, klubszerű lobbicsoport ebben a ciklusban egyetlen jött eddig létre: a parlamenti imacsoport. Reakciója szerint a Fidesz attól fél, jönnek a nemváltó óvodások.
Esküt tett Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő, aki a május 2-i alakuló ülést – így az eskütételt is – bojkottálta, azóta pedig Kövér László fideszes házelnök nem adott neki időpontot a pótlásra, mostanáig. Sőt az ilyen politikai akciók „megtorlására” hozták időközben a lex Hadházyt.
Alkotmányos alapjoggá tenné a lakhatáshoz való jogot a Párbeszéd, amely ennek érdekében Alaptörvény-módosítási javaslatot nyújtott be a parlamentnek, mivel „3 millió embert érint a lakhatási szegénység Magyarországon”. Az Alaptörvény egyelőre a hajléktalanságot bünteti.
A mostani tanársztrájkot kiváltó oktatási helyzet és pedagógusbérek miatt egymást vádolta a parlamentben ellenzék és kormányoldal.
Fél évvel a választások után teheti le az esküt a független képviselő.
Futószalagon fogadta el az EU-s pénzkifizetéseket segítő, a kormány által benyújtott törvényeket a parlament kedden – többet ellenzéki támogatással. Így létrejön például a szemérmesen “Integritás Hatóságnak” nevezett korrupcióellenes szervezet, a törvények többségét társadalmi vitára bocsátják, a vagyonkezelő alapítványokból pedig sok politikus távozhat.
A kormánypártok mellett a Momentum és a Jobbik frakciója is megszavazta azt az EU-s pénzek lehívása érdekében írt törvényt, amely a pótmagánvádhoz hasonlóan a hatóságok által „ejtett” kiemelt korrupciós ügyekben ad lehetőséget bárkinek a bírósághoz fordulni. Ám az Alkotmánybíróság még közbeszólhat – a beterjesztő kormány fordul hozzájuk.
A fideszes házelnök a Párbeszéd-frakció tagjainak öltözködésébe kötött bele, szerinte az nem méltó a parlamenthez. Jámbor András kockás inget húzott, kiállásként a tiltakozásuk miatt kirúgott tanárok mellett. Ráadásul azt vetette a kormány szemére, hogy hazudik, de a válaszadó államtitkár szerint nem is.
A kormánynak nem az a fontos, hogy az emberek ne legyenek elégedetlenek, hanem hogy az elégedetlenséget másfele terelje – állítja Hadházy Ákos, aki nem tart attól, hogy a növekvő feszültségre, tiltakozásokra a Fidesz most is erődemonstrációval, Békemenettel válaszol. Intő példaként idézi Ceausescu tömeggyűlését, ami pillanatok alatt a diktatúra elleni tüntetésbe csapott át. Hadházy Ákos M. Kiss Csaba vendége volt a HVG Teraszon.
Napirenden a közhatalom gyakorlásával és a közvagyon kezelésével kapcsolatos kiemelt bűncselekményekre, a jogszabálytervezetekről való társadalmi egyeztetés lehetőségének megteremtésére, az OLAF helyszíni ellenőrzéseire és a korrupcióellenes hatóságra vonatkozó törvények.
A Demokratikus Koalíció szerint a kormánypárt korrupcióellenes javaslatcsomagja csak azt a célt szolgálja, hogy újra meginduljanak az uniós pénzek, „amiket el lehet majd lopni”.
Kövér László eddig nem adott időpontot az esküt először tiltakozásból megtagadó képviselőnek.
Ha csak szóban is, de durván egymásnak esett Orbán Viktor és az ellenzék a parlament őszi ülésszakának nyitónapján. A témák is erősek voltak: megélhetési válság, háború, EU-s szankciók, kormányzati intézkedések és ellenzéki javaslatok. Összeszedtük a legerősebb idézeteket.
Rendhagyó módon indult neki az őszi ülésszaknak a politikus.