Öt aktivistával követelte Brüsszeltől a pedagógusok bérrendezését a CÖF
A kormány házi civilszervezete korábban a tömegeket mozgató békemenetekről volt híres.
A kormány házi civilszervezete korábban a tömegeket mozgató békemenetekről volt híres.
A miniszterelnök szombati videójára reagált így a Pártatlan Óvodákért Közösség.
Mellár Tamás Bojár Gáborral, Bod Péter Ákosal és Chikán Attilával együtt nyílt levélben követeli a kormányól, hogy az oktatásban dolgozók érdemi bérrendezését tervezzék bele a 2023-as költségvetésbe.
A kormány még a diplomás átlagbérhez sem zárkóztatná fel a pedagógusbéreket. Pedig ha megtenné, az sem verné földhöz a büdzsét.
A diplomás átlagbér 80 százalékát fogják keresni a tanárok, három éven keresztül nagyobb emelések jöhetnek.
Eredetileg 2028-as céldátumról volt szó, a Szabad Európa szerint a magyar kormány mégis belement a korábbi időpontba
A pécsi Cserepka Iskola szülői közössége támogatja a sztrájkoló tanárokat: alig van gyerek, akire a munkabeszüntetés két napjában felügyelni kell.
Hétfő reggel az ország több helyén tiltakoztak pedagógusok az alacsony bérek, a drasztikus tanárhiány,és a sztrájk lehetőségének kiüresítése ellen, illetve a miskolci Herman Ottó Gimnázium igazgatóhelyettesének felmentése miatt. Akik részt vesznek a polgári engedetlenségben, azt gondolják, akciójuk mintát mutat a társadalomnak, üzenetüket, hogy nagy a baj, sokan megérthetik.
Ezt az opciót azért vetette el a köznevelésért felelős államtitkár, mert azzal a családok terhei emelkednének.
Mindez jelenleg több mint 800 ezer forintnak felel meg.
A középiskola tanárai egy augusztus 10-én kelt levélből tudták meg, hogy nem kapják meg júliusi fizetésüket. Nem küldték el őket, továbbra is munkaviszonyban vannak, az iskola fenntartója mégis hirdetésben keres új tanárokat. A több tízmilliós adósságot felhalmozó egyesület Budára vinné az iskolát, noha a tandíjas intézmény működési engedélye csak augusztus végéig él. Több mint száz gyerek nem tudja, hol folytatja a tanulmányait két hét múlva.
Mémekkel és szokatlanul őszinte álláshirdetéssel jelentkezik a Vajk-sziget Általános Iskola.
Deszegregációs lépések az általános iskolákban, a kisiskolák összevonása és igen jelentős pedagógus béremelés – ezek az Európai Bizottság legfőbb elvárásai a magyar kormánnyal szemben, hogy megállapodhassanak az uniós forrásokról.
Csokonai Vitéz Mihály csurgói segédtanár korából került elő egy levél, amelyben ruhapénzt kért a költő az iskolát fenntartó református egyházközösség kurátorától.
Civil kezdeményezés indult Pécsen: ha már lehetetlen lenne összedobni a tanárok elmaradt béremelését, a helyi szolgáltatók legalább kedvezményeket biztosítanak nekik.
Elképzelhető, hogy a következő tanév úgy indul, hogy egyes iskolákban megtagadják a tanítást a pedagógusok. A polgári engedetlenségi lépéseik kilátásba helyezéséről a budaörsi Illyés Gyula Gimnázium tantestületének többsége már nyilatkozatot tett, és ehhez csatlakoztak más iskolák is. Tanévnyitóra pedig akár nagyszabású demonstráció is szerveződhet, ahol további pedagógusokat biztathatnak a csatlakozásra. Interjú Tollner Józseffel, az Illyés egyik pedagógusával.
Volt, aki bízott az új kormányban, de a tanárok mégse kaptak mást, csak megaláztatásokat és cinikus mondatokat – áll egy 59 tanár által aláírt tiltakozó nyílt levélben.
Elhagyja a tanári pályát Tóth Viktor, a Kőbányai Szent László Gimnázium angoltanára. Szerinte Pintér Sándorral „jön a keresztapa, aki majd lófejet tesz minden pedagógusnak az ágyába, hogyha itt hisztizik”.