A brit alsóház házelnöki székéhez ragasztották magukat aktivisták – a parlamenti nyári szünetben
Az Extinction Rebellion tagjai a képviseleti demokráciát akarják így megváltoztatni.
Az Extinction Rebellion tagjai a képviseleti demokráciát akarják így megváltoztatni.
Tizenhárom népszavazási kezdeményezésről, kérdésről döntött egy szuszra a Nemzeti Választási Bizottság, és egyikből sem lesz referendum. Így például se a katatörvényről, se az ügynökakták nyilvánosságából, se az ingyenes internetről, se a hitelek eltörléséről. A Jobbik elnökének az EU-ból való kilépést akadályozni kívánó népszavazási kérdéséről még nincs döntés.
David Pressman gépe péntek délelőtt landolt Ferihegyen.
Mi tartja hatalmon Orbán Viktort? Van-e ideológiája a rendszerének, és van-e víziója? Meddig szabad ölelkezni az oroszokkal? Vannak-e morális határok? A Nemzeti Együttműködés Rendszerének egyik kedvenc ideológusa volt a vendégünk videós podcastunkban, amelyben világképek csapnak össze, és kiderül, mekkora véleménykülönbségek vannak NER-en belül és azon kívül a világról, a politikáról, hatalmi praktikákról, a média szerepéről.
Vajon orosz propagandának látja-e a kormány kommunikációját annak kedvenc ideológusa? Kiterjesztettük közéleti podcastunkat, a Fülke Extra első, videós adásában G. Fodor Gábor lesz a vendégünk. A teljes beszélgetés pénteken érkezik a hvg360-on.
Választási programja ezúttal sem volt a kampányban a Fidesznek, ígérete viszont igen. Egy kivétellel mindet meg is szegte. Mérlegen az ötödik Orbán-kormány első száz napja. Mi jellemzi leginkább ezt az időszakot: csalás és ámítás, sodródás vagy sikeres válságkezelési stratégia? Döntse el az olvasó, szavazzon a cikk végén!
Az eseményt szervező alapítvány vezetője kitérő választ adott, amikor a Népszava rákérdezett a dátumra.
Kevesebb ülés, kevesebb szavazás és törvény: látványosan lefékezett a 2018–2022-es ciklusban a törvénygyár, különösen annak második felében. A kormány azonban nem lustult el: az utóbbi két évben nem is volt igazán szüksége Orbán Viktornak a bátor gombnyomogatóira, mivel a rendeleti kormányzással szinte bármit megtehet a sajátjai nélkül is, az ellenzék pedig eddig sem zavarta.
A párt férfi társelnöki pozíciójáért bejelentkező jelenlegi elnökhelyettese azt mondta, vissza akarja adni a dolgozók becsületét. Arról is beszélt, hogy a szíve „baloldalon van, és vörös”. A női társelnöki posztra szintén egy jelölt van eddig: Kunhalmi Ágnes.
Újra kell tárgyalni az ügyet, mert az elsőfokú eljárás során nem vettek kellőképpen figyelembe olyan üzenetváltásokat, amelyek tisztázták volna a politikust.
A magyar külügyminiszter az idei második nagyköveti értekezleten fejtette ki gondolatait.
Az MSZP politikusa szerint a két év múlva esedékes EP-választásokon is együtt kellene indulnia az ellenzéknek.
Kocsis Máté azt állította, hogy Jakab Péter megfenyegetett egy embert, ezért bocsánatot kellett kérnie. Meg is tette, de nem túl nagy lelkesedéssel.
Az ellenzék számára az lenne a legjobb, ha Gyurcsány Ferenc politikai karanténba vonulna – vélekedtek a kis létszámú, vasárnap kora esti budapesti tüntetés résztvevői. Ám a legnagyobb ellenzéki párt, a DK elnöke nem úgy tűnik, mintha éppen visszavonulna, sőt: nagyon készül.
Szanyi Tiborék pártja, az ISZOMM szünetelteti választási együttműködését a Thürmer Gyula-féle Munkáspárttal. Egyébként pedig úgy vélik, hogy a kormány elveszítette a józan eszét, az ellene való fellépés egyik lehetséges formája pedig a lassító sztrájk.
A DK-elnök posztjából kiderül, hogy amire készülnek, az nemcsak Orbán leváltása, hanem valami más is lehet, méghozzá már pár nap múlva.