A magyar pályakezdők kétharmada 350 ezres bruttó bért akar
De a rugalmas munkaidő is fontos a megkérdezetteknek.
De a rugalmas munkaidő is fontos a megkérdezetteknek.
A fizetés mértéke csak a negyedik helyen szerepel, a megkérdezettek ennél a karrierlehetőséget is fontosabbnak tartják.
A digitális technológia életünk egyre több területén jelenik meg, ezzel párhuzamosan továbbra is jelentős a kereslet a programozók iránt. Ráadásul még csak matekzseninek sem feltétlenül kell lenni ahhoz, hogy érvényesüljünk ezen a területen. Lássuk, miért éri meg fejlesztőnek tanulni.
Ritka, hogy valaki öt évnél tovább is óvodában dolgozzon, olyan alacsonyak a bérek.
A szakmai alázatot és a kitartást hiányolják a leginkább a pályakezdőkből a HR-esek, miközben a fiatalok szerint éppen ezek a legfőbb értékeik. Mint kiderült, ma már a személyes kompetencia számít a legfőbb értéknek a munkaadók szerint, akik egyébként számos tekintetben merőben másképp látják a fiatalokat, mint ők saját magukat.
Az álláshirdetések nyolcada őket és a pályakezdőket célozza a legnagyobb bankoknál.
A vállalatok szerint nincs elég munkás, az állásközvetítők szerint van, csak a cégek bénáznak, és nem találják őket. Indul a munkaerőhiányt feldolgozó sorozatunk, rögtön egy exkluzív felmérés eredményeivel.
Érintetlen területeken járhatnak, és felfedezők lehetnek a gondolat birodalmában – ez igaz mind a matematikusokra, mind a költőkre, az írással foglalkozókra. PÁR excellence című párosportré-sorozatunkban olyan pályakezdő művészeket és tudósokat mutatunk be, akik "kiváltképp tehetségesek", így generációjuk meghatározó alakjaivá válhatnak a következő években. Ismerjék meg Huszár Kristóf matematikust és Fehér Renátó költőt!
A tanácsadócégnél 600-an dolgoznak, az újonnan felvett gazdasági és jogi szakon végzettek ősztől állhatnak be.
A munkához való hozzáállás a legnagyobb gyengéje a mai fiataloknak a munkáltatók szerint. A pályakezdők kreatívak és gyorsan alkalmazkodnak, de felületesek a legnagyobb magánfőiskola, a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola legfrissebb felmérése szerint. A fiatal pályakezdők már egészen eltérő stílusban kommunikálnak, mint idősebb kollégáik, ez pedig néha nehezíti az együttműködést. Ezért a BKF szerint a kereslet és kínálat elvárásainak összecsiszolására kell helyezni a hangsúlyt az oktatásban.
Európa-szerte egyre több diplomás pályakezdő a külföldi munkalehetőségekben látja a jövőt – írja a BBC.
November elején elindult a Rail Cargo Group (RCG) egyéves gyakornoki programja diplomás pályakezdők számára. Célja, hogy a program végére szakmailag felkészült, önálló munkavégzésre képes munkatársakkal gazdagodjon a vasútvállalat. A projekt hatékony támogatást nyújt ahhoz, hogy a társaság stratégiai céljai megvalósításához képzett, németül jól beszélő, szakmájuk iránt elhivatott munkavállalókkal erősítse csapatát.
A pályakezdők többsége számára a kiválasztási folyamat legrettegettebb kérdése a „Mekkora fizetéssel lenne elégedett?”.
„Nincs gazdasági növekedés az oktatás kiterjesztése nélkül” – mondta Sándorné dr. Kriszt Éva, Magyar Rektori Konferencia társelnöke a Tempus Közalapítvány konferenciáján. Az Üzlet és felsőoktatás a 21. században - versenyelőny a nemzetközi felsőoktatási együttműködések révén című rendezvény célja az volt, hogy áttekintsék a cégek és felsőoktatási intézmények közötti együttműködési formákat.
Hiányoznak az alapkompetenciák, olyan pályakezdőkkel is találkoznak a munkaadók, akiknek gondot okoz az írás, olvasás, számolás – mondta a 180 percben az MGYOSZ szakembere a hirado.hu beszámolója szerint. Vadász Borbála beszélt arról is, hogy a lehető legtöbb gyakorlatra lenne szükség a képzőhelyeken.
Az idei végzettek és a feltételeknek már nem megfelelők távozásával nyolc hely üresedett meg, ezekre csaknem száz pályázat érkezett az MKB Ösztöndíjprogram idei kiírásában.
Elindult az EY Audit Championship magyarországi versenye, a programban az év ifjú könyvvizsgálóját keresik. A nyolcszázezer forintos összdíjazású esettanulmány versenyben kétfős csapatok jelentkezését várják, a leadási határidő november 13-a.
Egy friss kutatás szerint az 1982 után született pályakezdők 28 százaléka a karrierje beindulása után hazaköltözik a szüleihez, olyan mértékű anyagi nehézségekkel találkoznak - írja a jobs.aol.com.
A Coaching Team kezdeményezésére egy 499 fős mintavételű online kutatás készült 2013 őszén, amelyben fiatalokat (1982-1995 között születettek), az úgynevezett Y generáció képviselőit kérdezték meg a munkavállalással kapcsolatos témákról. A kérdések között szerepelt többek között, hogy milyennek látják magukat, miként képzelik el saját álompozíciójukat, mi alapján választanak munkahelyet.