LMP: offshore-gyanús a pénztárgépbiznisz nyertese
Az LMP szerint előfordulhat, hogy egy offshore-gyanús tulajdonosi háttérrel bíró cég koordinálhatja a pénztárgépek bekötését a Nemzeti Adó és Vámhivatalhoz (NAV).
Az LMP szerint előfordulhat, hogy egy offshore-gyanús tulajdonosi háttérrel bíró cég koordinálhatja a pénztárgépek bekötését a Nemzeti Adó és Vámhivatalhoz (NAV).
Több mint tíz cég, köztük magyar vállalkozások is készülnek új pénztárgépek gyártására a mostani berendezések kötelező cseréjével összefüggésben - mondta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) elnökhelyettese kedden Pécsen.
Az új miniszter első látogatása azért vezetett az adóhatósághoz, mert a több mint 22 ezer embert foglalkoztató hivatal garantálja a bevételek 92 százalékát - mondta Varga Mihály. Mint mondta, most már csak az adórendszer finomhangolása van hátra. Arról is beszélt, hogy a kormány szerdán tárgyal a pénztárgépekről. A ciprusi helyzetre utalva Varga Mihály kifejtette: a magyar kormány a bankokat adóztatja, nem a betéteseket.
Március 10-e után hozza nyilvánosságra a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), hogy milyen új pénztárgépeket szerezhetnek be a kereskedők, amelyekkel folyamatos kapcsolat teremthető a vállalkozó és az adóhatóság adatbázisa között – számol be a Népszava keddi számában.
A pénztárgépek cseréje révén a tervek szerint júliustól és jövő januártól kezdve jelentős mennyiségű pluszinformáció jut el a hatósághoz – írta a Napi Gazdaság.
A somogyi vendéglátósok és kereskedők többsége szerint a pénztárgépek online bekötése a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV) pazarlás, felesleges, a "pénztárgéplobbi" érdekeit szolgálja és nem hozza meg az államnak a remélt pluszbevélt - mondta szerdán Balatonlellén Kertész Rezső, a Kereskedelmi és Vendéglátó Vállalkozók Somogy Megyei Érdekképviselete (KISOSZ) ügyvezető társelnöke a tagjaik körében végzett felmérés alapján.
Több fontos elem is bedőlni látszik már az idei költségvetésben, ezzel mintegy 180 milliárd esik ki a büdzséből. Ha emellé még hozzátesszük a bizonytalan bevételi tételeket is, akkor már 400 milliárd körüli kiesésről is beszélhetünk. Ez az összeg pedig már jelentősen megcsappantja a tartalékokat, és akkor még nem beszéltünk az európai recesszió hatásairól.
Még mindig nem rögzítették a "szuperkasszákkal" kapcsolatos követelményeket, a megfelelő gép kifejlesztése, engedélyezése, tesztelése pedig akár év végéig is elhúzódhat - ismerteti a pénteki Világgazdaság.