Hackertámadás érte a Boeinget, lekapcsolták a weboldalt is
Már a Boeing is megerősítette, hogy kibertámadás áldozata lett. A cég hálózatát feltörve nagy mennyiségű adatot lophattak el a támadók.
Már a Boeing is megerősítette, hogy kibertámadás áldozata lett. A cég hálózatát feltörve nagy mennyiségű adatot lophattak el a támadók.
A windowsos berkekben gyakran használt számítógép-karbantartó szoftver is áldozatául vált a MOVEit Transfer fájlátviteli szolgáltatást érintő támadássorozatnak, személyes adatok is illetéktelen kezekbe kerültek.
Csak az előző hónapban 514 támadást indítottak globálisan a rosszindulatú felek, mely új rekord – és jelentősen felülmúlja a márciusi, akkor szintén rekordnak számító értéket.
Összesen nagyjából 6800 személy adatai kerültek nyilvánosságra egy, a Sony ellen indított hackertámadásban, melynek tényét most maga a cég is megerősítette.
Két hacker is azt állítja, hogy behatolt a Sony rendszereibe, és elloptak onnan számos adatot – egyikük ezért igen komoly, 919 millió forintnak megfelelő összeget szeretne kapni egy illegális piactéren.
Egy külső beszállítót ért támadás során brit rendőrök adatai is illetéktelen kezekbe kerültek, ezt már az érintett hatóság is megerősítette.
A követőinek is értékesítené azt a pólót Mihail Matvejev orosz hacker, amelyre az FBI-os körözési fotója van nyomtatva – az orosz hacker a jelek szerint meglehetősen lazán kezeli a dolgot.
A Trend Micro kiberbiztonsági cég elemzése szerint a Big Head nevű zsarolóvírusnak három variánsa van, ebből kettő kamu hirdetéseken keresztül próbálja becserkészni az áldozatait.
Jelenleg legalább ezer és cseppet sem kis áldozata van a MOVEit Transfer fájlátviteli szolgáltatás feltörésének, amely így az év (eddigi) legnagyobb hackjévé avanzsált. Számokkal mutatjuk meg a hatásait.
Volt, nincs: gyakorlatilag kiradíroztak minden adatot egy dán szolgáltatónál a szerverekről, így az ügyfelek jó eséllyel végleg elbúcsúzhatnak az ott tárolt adataiktól.
Komoly anyagi kárt okozott Japán legnagyobb kikötője ellen irányult zsarolóvírusos támadás, ami fennakadásokat is okozott a kikötő működésében.
A világ egyik legnagyobb chipgyártója, pontosabban annak egyik fontos beszállítója hackertámadás (adatlopás) áldozata lett. Most óriási összeget, 70 millió dollárt követelnek a hackerek azért, hogy ne kerüljenek nyilvánosságra az ellopott adatok.
A LockBit orosz hackercsoport vállalta magára a támadást, amit egy amerikai biztosítócég ellen követtek el még február végén.
Egy sérülékenységet kihasználva, önmagát titkosítva települ a hálózatokba egy újfajta zsarolóvírus, a Caktus, amit a Kroll kutatói fedeztek fel.
A Sophos kiberbiztonsági cég State of Ransomware 2023 jelentése szerint globálisan a megkérdezett szervezetek 66 százaléka számolt be arról, hogy zsarolóvírus áldozatává vált. Magyarországon még ennél is többen szenvedtek el támadást. Míg globálisan a cégek 46 százaléka fizette ki a váltságdíjat, nálunk ennél magasabb a fizetési arány, a támadást elszenvedők 59 százaléka küldött pénzt a kiberbűnözőknek.
A Hive, a LockBit, és a Babuk nevű, orosz hátterű zsarolóvírus-programok fejlesztésében és működtetésében is részt vett az a Mihail Matvejev, akit most nagyon szeretne elkapni az Egyesült Államok, hogy elítélhessék.
Orosz hátterű csoport állhat a Dallast ért hackertámadás mögött, ami a diszpécserszolgálatok számítógépes rendszereit is érintette.
Egy mesterséges intelligenciát alkalmazó mikrochipet tartalmaz a Cigent Technology új SSD-je, ami a zsarolóvírusos támadásokat hivatott kivédeni.
A zsarolóvírusos támadások száma még sosem volt olyan magas, mint márciusban – összesen 459 incidenst említ világszerte az NCC Group friss jelentése.
Akár a teljes számítógéphez hozzáférhetnek a támadók egy olyan nulladik napi sebezhetőség miatt, amit most foltozott be a Microsoft a Windowsokban. A hibát már aktívan kihasználták.