Blatter bocsánatot kért, de nem mond le
Nyilvánosan bocsánatot kért Joseph Blatter mindazoktól, akiket a rasszismusról tett megjegyzésével megbántott, és egyúttal jelezte: nem mond le a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) elnöki posztjáról.
Nyilvánosan bocsánatot kért Joseph Blatter mindazoktól, akiket a rasszismusról tett megjegyzésével megbántott, és egyúttal jelezte: nem mond le a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) elnöki posztjáról.
David Beckham szerint megdöbbentőek a FIFA-elnök Joseph Blatter rasszizmusra vonatkozó kijelentései. Korábban Rio Ferdinand, a Manchester United és az angol válogatott színes bőrű hátvédje is kiakadt Blatter szövegén, amely szerint a rasszista beszólásokra egy kézfogással fátylat lehet borítani. Blatter azóta bocsánatot kért.
Egyre többen bírálják, sőt, egyesek lemondásra szólítják fel Joseph Blattert azért a kijelentéséért, mely szerint a futballpályán, a mérkőzés hevében elhangzott rasszista megjegyzéseket a lefújás után el kellene felejteni.
A Chelsea FC hivatalosan is elítélte saját szurkolóit, mert azok rasszista éneket kántáltak Belgiumban, majd az egyik csoportból valaki beüvöltve "majomnak" nevezte a kispadról felálló Daniel Sturridge-t, a londoni csapat 22 éves, színes bőrű játékosát.
A szexista mentalitású emberek gyakran rendelkeznek rasszista előítéletekkel - derült ki egy spanyol kutatócsoport felméréséből.
A hindukkal és más vallási kisebbségekkel szembeni előítéletet és intoleranciát táplálják a pakisztáni iskolákban használt tankönyvek, a legtöbb oktató véleménye pedig az, hogy aki nem muszlim, az az "iszlám ellenségének" tekintendő - állapítja meg szerdán közzétett jelentésében egy amerikai kormánybizottság.
Az Európai Bizottság komoly anyagi támogatást jelentett be kedden olyan kezdeményezések finanszírozásához, melyek a sportban tapasztalható erőszak és intolerancia elleni fellépést, valamint az európai sportirányítás fejlesztését célozzák.
A megvádolt Luis Suárez, a Liverpool FC uruguayi csatára az Angol Labdarúgó Szövetség (FA) határozott kérése ellenére mégis nyilatkozott, és hazája sajtójának kifejtette, hogy márpedig ő semmi rasszista kifejezést nem mondott Patrice Evrának, a Manchester United védőjének.
Bryon Widner és a felesége, Julie Larsen szélsőséges nézeteket valló emberek. 2006-os házasságukat követően csatlakoztak a White Power rasszista mozgalomhoz, ahol keményen dolgoztak újabb követők beszervezésén, aktívan közreműködtek a skinhead elvek, nézetek terjesztésében. Widner az évek alatt számtalan tetoválást készíttetett, egész testét erőszakos jelképek borították, melyek miatt rendszeresen megkülönböztetve érezte magát. Munka nélkül, sorozatos kudarcok után végül úgy döntött, megszabadul az arcát díszítő tetoválásoktól, eszméitől pedig eltávolodik. 2009 júniusában került sor az első plasztikai beavatkozásra, amit Widner leírhatatlannak vélt. A sorozatos műtétek miatt hatalmas fájdalmak mellett migrén is gyötörte. Utoljára 2010 őszén kereste fel orvosát, arca ekkor tisztult meg teljesen. Kiválása óta visszavonultan él családjával egy csendes városban, ahová a legnagyobb titokban költöztek: saját beszámolója szerint retteg attól, hogy a mozgalom tagjai bosszút állnak rajta, amiért felhagyott korábbi életével.
Az Amnesty International európai igazgatói most először tartják Magyarországon a félévente rendezett tanácskozásukat. A magyar kormányt arra kérik, hogy tegyen meg minden szükséges lépést azért, hogy hatékonyan végrehajtsa az elfogadott ajánlásokat, hozzon intézkedéseket a hátrányos megkülönböztetés és a rasszizmus leküzdésére, és biztosítson megfelelő, és egyenlő védelmet minden ember számára Magyarországon.
A Queens Park Rangers védője, Anton Ferdinand vádolja John Terryt (Chelsea), aki viszont legalább olyan határozottan tagadja, hogy rasszista jelzőkkel illette volna ellenfelét. Pedig az angol szövetség elé került vádak szerint minősíthetetlen szavakat használt, ami sokba kerülhet neki.
Növekszik az idegengyűlölet Oroszországban, különösen a kaukázusi származásúakkal szemben - állapította meg kedden egy független orosz közvélemény-kutató intézet és egy jogvédő szervezet.
Patrice Evra, a Machester United francia védője rasszizmussal vádolja a Liverpool FC uruguayi csatárát, Luis Suárezt. Az ügyet hivatalos útra szeretné vinni.
Baloldali politikusok és kisebbségi csoportok bírálták a holland uralkodói házat az uralkodói hintón látható festmény miatt, amely szerintük Hollandia gyarmati múltjának sötét oldalát idézi.
Örökre kitiltották az angol első osztályba felkerült Norwich stadionjából egy rasszista szurkolót.
Naomi Campbellt sokkolta a Cadburry atlantai reklámplakátja, melyen csokihoz hasonlítják. Perrel fenyegetőzik a szupermodell.
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) fegyelmi bizottsága felmentette a rasszizmus vádja alól Sergio Busquetset, az FC Barcelona középpályását, aki így szerepelhet a Bajnokok Ligája fináléjában.
Az Amnesty International szerint voltak olyan dokumentált esetek, amelyek megmutatták, hogy a hatóságok gyakran nem ismerték fel egy-egy bűncselekmény rasszista indíttatását. Az AI szerint a romák tavaly is a "félelem légkörében" éltek Magyarországon.
Egy rasszizmus-ellenes csoport szerdán beperelte a francia belügyminisztert muszlimokat sértő kijelentései miatt.
Az utóbbi hónapokban különböző német városokban élő törökök lakásai, mecsetek, közösségi intézmények ellen elkövetett támadások "nyilvánvalóan a rasszizmusban, idegengyűlöletben és iszlámellenességben gyökereznek" - mutat rá a török külügyminisztérium nyilatkozata.