Összeomolhat a számítógépe ettől a frissítéstől
Hibás lett a Windows 11 májusi frissítése, sokaknál nem tölthet be a rendszer a telepítést követően.
Hibás lett a Windows 11 májusi frissítése, sokaknál nem tölthet be a rendszer a telepítést követően.
Színében és tartalmában is megújul a Windows 11 leggyűlöltebb képernyője, mellyel soha, senki nem szeretne találkozni.
Sorra érkeznek a panaszok a Windows 11 új, 24H2-es változatára bizonyos Western Digital SSD-k használata esetén. A jelenségre van magyarázat, a végleges megoldásra azonban egyelőre még várni kell.
Megszünteti a probléma gyökerét – ezt ígéri az a BIOS-frissítés, ami rövidesen a legtöbb 13–14. generációs Intel lapkához befut. Azonban, ha már önnél is hibásan működik a processzor, ez sem lesz gyógyír.
Iparági szereplőkkel vitatja meg a Microsoft, hogy mit lehet tenni a CrowdStrike-esethez hasonló tömeges rendszerösszeomlások megelőzése érdekében.
Kínos, banális hiba eredménye az, hogy a Crowdstrike biztonsági szoftveréhez kiadott frissítés a Windows-alapú rendszerek összeomlását okozta. Most hosszabban is kifejtette a vállalat azt, hogy mi történt.
Egyes alaplapokhoz már elérhető az Intel processzorok súlyos hibáját megelőző frissítés első bétája, melyet jelen helyzetben erősen ajánlott telepíteni.
Két év extra garanciát ad a 13. és 14. generációs processzoraihoz az Intel, miután sok olyan stabilitási gondokkal küzd, melyeket már csak cserével lehet orvosolni.
Nem oda Buda: bár nagyjából egy hete még azt közölte az Intel, hogy megvan az okuk a 13. és 14. generációs processzorok problémáinak, és hamarosan jön a javítás is, most érkezett egy lesújtó hír.
Még most is több százezer gép vár helyreállításra, de egy hét múltán már a legtöbb eszköz újból működik a Crowdstrike-krach után.
Az informatika világában a legkisebb frissítés is okozhat globális galibát. Jó példa erre a CrowdStrike fiaskója: 40 kilobájt okozott globális leállást. A cég most kifejtette, hogyan kerülhetett ki az ügyfeleikhez a gépek millióit megbénító frissítés.
Több sikertelen javítási kísérlet után az Intel közölte: megvan a fiatal, drága processzorait érintő hiba forrása, és az is, hogyan lehet javítani. Erre azonban még várni kell.
Adathalász módszerekkel próbálkoznak a rosszindulatú felek, a CrowdStrike nevében küldenek ki e-maileket. A cél lehet az érintett rendszerekhez történő hozzáférés, vagy a további károkozás is.
Jelenleg felmérni is nehéz, mekkora problémát okozott egy kiberbiztonsági vállalat által kiadott hibás frissítés. Az azonban már kezd körvonalazódni, hogy a hiba orvoslása sem lesz egyszerűbb, pedig érinti a repülést, és számos más szektort is.
Amellett, hogy kriptopénz-bányászatból szerez bevételt fejlesztőinek egy malware, még azt is bünteti, ha nem igazán erős antivírus fut egy számítógépen.