Megjelent a lista: ha ilyen Intel processzor van a számítógépében, sürgős és kritikus frissítést kell telepítenie
Megszünteti a probléma gyökerét – ezt ígéri az a BIOS-frissítés, ami rövidesen a legtöbb 13–14. generációs Intel lapkához befut. Azonban, ha már önnél is hibásan működik a processzor, ez sem lesz gyógyír.
HVG
Újabb sürgős mikrokódfrissítés érkezik az Intel 13–14. generációs Raptor Lake processzoraihoz – írja a The Verge. A nevezett lapkákkal komoly problémák vannak, melyek április óta borzolják a kedélyeket; az ilyen processzorokkal szerelt számítógépek egyes esetekben ugyanis stabilitásproblémákkal küzdenek, melynek eredménye, hogy a játékok is összeomlanak.
Az Intel most kiadott egy újabb, 0x12B kódnevet viselő frissítést az alaplapgyártóknak, és ez hamarosan a felhasználóknál is megjelenik. A célja, hogy javítsa a probléma gyökerét, mielőtt az visszafordíthatatlan károsodást okozna a lapkában.
Nagy csapás érte az Intel gyártási üzletágát (amit ma Intel Foundry néven emlegetnek) még 2020-ban: körülbelül 30 milliárd dollártól esett el csak azért, mert a Sony nem mellette tette le a voksát.
Kellhet néhány hét, míg az alaplapgyártók BIOS-frissítésként elérhetővé teszik a javítást, de addig is érdemes telepíteni a korábbit. A legegyszerűbb, ha minden elérhető BIOS-frissítést telepít: van, hogy a Windows Update-ben is megjelennek már ezek, de ha az ön alaplapgyártója ezt még nem támogatja, az adott márka és típus támogatási oldaláról szerezheti be a legfrissebb BIOS-verziót. Ez egy érzékeny művelet, így javasoljuk, hogy kövesse szigorúan a leírt instrukciókat – egy hibás lépés, vagy a frissítés megszakítása drága papírnehezéket csinálhat a számítógépéből.
Azt nem árulta el az – újabban ennél nagyobb gondokkal is küzdő – Intel, hogy hány lapkát érinthet a probléma. Ha már az ön számítógépe is instabil, és rendszeresen összeomlik, keresse fel a forgalmazót, ahol az Intel processzort vette. Az alábbi típusok érintettek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.