Harctéri robotokat tesztelt a magyar hadsereg, mesterséges intelligencia irányítja őket
A német ARX Robotics nevű startup céget 2022-ben alapították meg a németek azzal a céllal, hogy felkészítsék a NATO-t a robotokkal vívott eseteges háborúkra.
A német ARX Robotics nevű startup céget 2022-ben alapították meg a németek azzal a céllal, hogy felkészítsék a NATO-t a robotokkal vívott eseteges háborúkra.
Hatékonyabb és környezetbarátabb – állítja a Pzza nevű pizzakészítő robot megálmodója. Az eszköz gyakorlatilag teljesen önállóan tud elkészíteni sokféle pizzát.
A Mitsubishi Electric mérnökeinek sikerült megdönteniük azt a rekordot, amit még 2018-ban állítottak be a Massachusettsi Műszaki Egyetem mérnökei. A robotjuk 0,38 másodperc alatt rakta ki a Rubik-kockát.
A fukusimai atomerőműnél 2021-ben kellett volna elkezdeni a radioaktív törmelék eltakarítását, de erre még 2023-ban sem került sor, mert nem volt kész az erre megfelelő robot. Most bemutatták.
Egy robotkutya vagy robottaxi kétségkívül izgalmasabb, de olasz kutatók nagy reményeket fűznek a robotnövényükhöz is.
Felbukkant a közösségi oldalakon egy rövid videó a kínai Ex Robots gyártási folyamatáról. Egyszerre döbbenetes és ijesztő kissé.
Művészi és szórakoztató felhasználásra szánja a Spot robotkutyára tervezett jelmezt a Boston Dynamics.
Menteebot néven mutatkozott be a fejetlenségétől eltekintve emberszabású robot, amit a háztartásokban és a cégek raktáraiban egyaránt lehet majd alkalmazni.
A szomszéd fűje mindig zöldebb – kivéve, ha a Thermonator felégeti a hátára szerelt, ijesztően erős lángszóróval.
Svájci mérnökhallgatók szerint jól sikerült annak a robotnak a tesztje, amellyel mikrogravitációs környezetben lehet majd dolgozni.
Videóban búcsúzott el a rajongóitól a Boston Dynamics humanoid robotja, Atlas, amiről az is kiderült, a tesztelése sokszor nem volt zökkenőmentes.
Miniatűr robotokon alkalmaztak a Google DeepMind részlegének szakemberei egy olyan tanulási metódust, amelyhez hasonlóval a jövőben az embert segítő humanoid robotokat is kiképezhetik.
Pár hónapja röppent fel a hír, hogy az Apple lemond izgalmas, dollármilliárdokat felemésztő tervéről, az Apple Carról. Most arról hallani, hogy inkább a robotikára fókuszálna. De vajon tényleg érdemes megmérettetnie magát ezen a területen?
Pótolhatóak az emberi kapcsolatok robotokkal, legyenek Robotbarátai a gyerekeknek? – erről szavazhatnak a diákok az ÖrkényKÖZ Műhely részvételi előadásán, ahol a mesterséges intelligencia térnyeréséről és az elmagányosodásról vitázhatnak az iskolások.
Az Apple is beszállhat a háztartási robotok piacára: olyan eszközön dolgozhat a vállalat, amely önállóan járőrözik a lakásban, és követi a felhasználót.
Minél több újfajta technológiát használ egy munkahely, annál rosszabbul érzik magukat a dolgozók egy új tanulmány szerint. Az életminőség romlása mellett ráadásul jogilag is aggályos lehet néhány eszköz bevezetése.
Az OpenAI a Figure nevű céggel közösen fejleszt humanoid robotot, amelyről most új bemutató videót közöltek.
Amerikai kutatók olyan robotsebészt fejlesztettek, amely a kifejezetten nehezen hozzáférhető tumorok kimetszésében lehet az orvosok segítségére.
Kína egy multifunkciós, 100 kilogrammos robotot küldene a Holdra valamikor 2028-ban. A gépezet jó munkásemberként a holdbéli porból és kőzetből készítene téglát egy leendő holdbázishoz.
Kínában egyre többen választják a mesterséges intelligenciát a valódi emberek helyett barátnak, barátnőnek. Első ránézésre furcsa, másodikra szomorú: a jelenség mögött az elmagányosodás húzódhat meg.