A méhek agya kisebb egy szezámmagnál, mégis gyorsabban tudnak döntéseket hozni az embereknél
A méhek döntéshozatalát alapul véve olyan döntéshozatali modelleket lehet fejleszteni, amelyekkel még jobb robotokat lehet készíteni a jövőben.
A méhek döntéshozatalát alapul véve olyan döntéshozatali modelleket lehet fejleszteni, amelyekkel még jobb robotokat lehet készíteni a jövőben.
Nem fogják elvenni az emberek munkáját, és nem is fognak fellázadni az alkotóik ellen – mondták robotok a világ első robot-sajtótájékoztatóján a napokban.
Már a napokban befejeződhet a vegyi fegyverek felszámolása, miután Amerika is végez a művelettel.
A Dán Műszaki Intézet (DTI) fejleszthet egyfajta okosbőrt űrben használandó robotkarokhoz, miután az Európai Űrügynökség (ESA) őket választotta ki a feladatra.
Mint a Terminátorban: hamarosan olyan robotok jöhetnek, amelyek szinte megtévesztésig hasonlítanak az emberekre. Ehhez járulhat hozzá a Stanford Egyetem munkatársai által kifejlesztett új, többrétegű, szintetikus bőr.
A fogyatékossággal élők is hasznát vehetik a Jizai Arms robotvégtagjainak, de akár különböző munkakörnyezetben is jó szolgálatot tehetnek – például műtétek közben.
Különböző formájú és textúrájú tárgyakat tud megfogni a Cambridge-i Egyetem szakemberei által megalkotott, viszonylag egyszerűen működő robotkéz.
Egyre több vállalat fordul az automatizálás felé, hogy segítségével növelje termelékenységét, hatékonyságát és rugalmasságát – állapítja meg elemzésében az ABB, amely szerint a munkaerőhiány új lehetőségeket kínál a robotikára alapozott automatizálás számára. A mesterséges intelligencia és az összekapcsolt digitális hálózatok megkönnyítik a robotok használatát, és lehetővé teszik, hogy egyre több feladatot lássanak el új iparágakban is.
Jelentős felújításon esett át az Országos Mentális, Ideggyógyászati és Idegsebészeti Intézet (OMIII) műtőkomplexuma, mely immáron számos modern digitális technológiát felvonultat.
Különleges megoldással álltak elő az amerikai Illinois Egyetem kutatói: a pattanóbogár egyik tulajdonságát megfigyelve építettek meg egy apró robotot, ami képes kis, szűk helyekre is beférni.
Süt, főz, közben kóstol, a végén italt is hoz, sőt akár még szóba is elegyedik a vendégekkel. Mindezekre már képesek robotok, melyektől a vendéglátás reformja várható. Nem tíz év múlva – ez a forradalom már zajlik.
2022-ben már egyáltalán nem lehetetlen általános célra fejlesztett robotot vásárolni, amivel sokan élnek is. De olyanok is vannak, akik inkább pusztításra vetnék be őket.
Gyakran hallani, hogy a robotok munkahelyeket szüntetnek meg. A Deutsche Welle most utánajárt, tényleg ez történik-e. Magyarok a robotiparban.
A koronavírus-járvány következtében visszájára fordult a globalizáció, és ez felértékeli a hazai munkaerőt, de a bérek inflációja így sem valószínű a fejlett országokban – érvel Dalia Marin, a müncheni egyetem professzora.