A jegybank engedi, hogy rubellel fizessenek egy kínai városban
Rubellel lehet fizetni Kína egyik városában - és erre hivatalos engedélyt is kiadtak. Állítólag Mosztkva is, Peking is örül.
Rubellel lehet fizetni Kína egyik városában - és erre hivatalos engedélyt is kiadtak. Állítólag Mosztkva is, Peking is örül.
Ha a megállapodás eredményeképpen feloldják az Irán elleni büntetőintézkedéseket, az iszlám köztársaság ismét növelheti olajexportját. A Brent olaj hordója nem egészen 1 dolláros, vagyis 1,66 százalékos áreséssel 57,19 dolláron forgott néhány perccel fél 11 előtt. Gyengülni kezdett a rubel is.
Jelentősen erősödött a rubel árfolyama az euróhoz és a dollárhoz viszonyítva szerdán az olajárak emelkedésének és az amerikai dollár főbb devizákkal szembeni gyengülésének köszönhetően. A rubel december közepén érte el történelmi mélypontját a dollárral és az euróval szemben.
A rubel csaknem 8 százalékkal erősödött a dollárhoz képest a hét eleje óta, csütörtök délután a december 26. óta a legerősebb szinten állt.
Az Oroszország támogatását élvező kelet-ukrajnai szakadárok szerdán megkezdték a nyugdíjak kifizetését, amelyet rubelben folyósítanak.
Idei csúcsára erősödött pénteken napközben a rubel a dollárhoz és az euróhoz képest annak hatására, hogy stabilizálódott a kőolaj ára és az Európai Központi Bank (EKB) ezer milliárd eurós gazdaságélénkítő tervet ismertetett csütörtökön.
Az orosz rubelnek az elmúlt hónapokban tapasztalt gyengülése több szovjet utódállamban is a nemzeti devizák leértékelését vagy a banki alapkamatok emelését kényszerítette ki.
Rosszul indult a hét első munkanapja az orosz tőzsdék és a rubel szempontjából, a kereskedés kezdete után közel 30 perccel komoly mínuszban álltak a tőzsdemutatók, és gyengült a rubel a dollárhoz képest.
Vlagyimir Putyin orosz elnök személyesen biztosította pénteken Joseph Blattert, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) elnökét, hogy az ország gazdasági válsága nem lesz hatással a 2018-as világbajnokság előkészületeire.
Az orosz rubel zuhanásával párhuzamosan Cipruson azzal kalkulálnak, hogy jelentősen csökkenni fog az országba érkező orosz turisták száma. A szigetország az európai piacok felé fordul.
Egyhavi mélypontjára süllyedt az orosz rubel árfolyama kedden a dollárhoz és az euróhoz képest az olajárak kitartó és erős gyengülése miatt.
Az orosz jegybank több mint 76 milliárd dollárt költött tavaly intervencióra, de ez nem hozta a várt eredményt.
Kedden újra intenzív gyengülésbe kezdett a rubel, az orosz fizetőeszköz dollárral szembeni árfolyama egészen a 64-es, az euróval szembeni pedig a 76-os szintig szaladt el. Elemzők szerint a tovább zuhanó olajár gyengíti a rubelt. A forint euróval szembeni árfolyama kedd délután a 319-es szint körül táborozott.
Ismét zuhant a rubel árfolyama, amely nyomán megugrott az orosz adóskockázati árazás.
Lett euró, német minimálbér, olajár, Déli Áramlat, kakaskodó oligarchák által kirobbantott bolgár bankválság, államcsőd, rubel, megint a görögök, ebolajárvány, uniós gazdasági ösztönző csomag, kínai és japán növekedési gondok, banki gigabírság. Többek között ezekről is szólt 2014 a nemzetközi gazdaságban.
Az orosz rubel zuhanása komoly fejfájást okoz Oroszország légitársaságainak. Ugyanis hiába esett az olaj ára – ezzel sokat spórolhatnak a légicégek az üzemanyagköltségeken –, mivel viszont kiadásaik jelentős része külföldi fizetőeszközben keletkezik, így hamarosan komoly pénzügyi nehézségekkel nézhetnek majd szembe.
Vége a rubel gyengülésének - jelentette ki Anton Sziluanov pénzügyminiszter az orosz parlament felsőházának szerdai ülésén.
Ismét elmarad az orosz kötvényeladás - jelentette be az ország pénzügyminisztériuma szerdán, így már a negyedik egymást követő héten nem értékesít kötvényeket Oroszország.
A rubel gyengülése az oroszországi sörgyártóknak is fáj, egyes cégek akár profitjuk harmadától is kénytelenek lehetnek búcsút venni. Az utóbbi négy évben már így is jelentősen visszaesett a fogyasztás egy adóemelésnek köszönhetően, a kettő együtt pedig újfent a vodka irányába lökheti a fogyasztókat, hiszen ott az árak változatlanok maradtak.