Ukrán piacon bukkanhattak fel "Magyarország családi ezüstjei"
Május elején jelent meg az ukrán műkereskedelmi piacon néhány római ezüstkincs, amiről a szakértők erősen gyanítják, hogy a Seuso-leletek kallódó elemei.
Május elején jelent meg az ukrán műkereskedelmi piacon néhány római ezüstkincs, amiről a szakértők erősen gyanítják, hogy a Seuso-leletek kallódó elemei.
Vélhetően Európa legősibb gyermekjátéka az a bronzból készült vízivó gólyafigura, amelyre Bulgáriában bukkantak.
4600 éves királysírt tártak fel Egyiptomban, a Nílus deltavidékén, Monufia kormányzóságban.
Pótolhatatlan kora középkori szakrális régészeti maradványokat romboltak le a szegedi Dóm tér átépítése közben. Az építésügyi hatóság műszaki okokra hivatkozva, a régészek javaslatát negligálva adott engedélyt a bontásra. A közel két és fél milliárdos építési beruházás, amelynek a gazdája a Szeged-Csanádi egyházmegye, épp a város legkorábbi egyházi maradványainak a megsemmisítéséhez járult hozzá. A régészek háborognak, de csak titokban. A történet rávilágít a „beruházóbarát” örökségvédelmi törvény hibáira.
Több mint 1300 embert temettek el a középkorban a Cambridge-i Egyetem egyik épülete helyén működő temetőben.
Asszír romokat kezdtek el eldózerolni egy régészeti parkban Irakban.
Egy magányos holttestet találtak Tolnán egy építkezésen. A holttest mintegy 140 éve kerülhetett oda, és elképzelhető, hogy megölték.
A Neander-völgyi ember is készített multifunkcionális csonteszközöket, erről tanúskodik egy franciaországi lelet, amely azt bizonyítja, hogy a Homo neanderthalensis sokkal fejlettebb tudással rendelkezett, mint eddig feltételezték a szakemberek. A Montreali Egyetem kutatói a leletet a Bulletin de la Société préhistorique francaise című tudományos folyóiratban ismertetik.
Két hatalmas ókori kőszarkofágot találtak régészek Óbudán a Budapest–Esztergom-vasútvonal felújítása során.