Újságírókat ítéltek börtönre Egyiptomban
Három év börtönbüntetésre ítélték másodfokon az al-Dzsazíra Egyiptomban perbe fogott újságíróit, az al-Dzsazíra azonnal botrányosnak és visszataszítónak minősítette a szombaton kihirdetett ítéletet,
Három év börtönbüntetésre ítélték másodfokon az al-Dzsazíra Egyiptomban perbe fogott újságíróit, az al-Dzsazíra azonnal botrányosnak és visszataszítónak minősítette a szombaton kihirdetett ítéletet,
Jó ellenzék nincs ma, de jó ellenzéki sajtó igen. Ez szomorú és örvendetes is.
Miközben a magyar nemzet a sajtó szabadságát és a cenzúra eltörlését kívánta első helyen 1848-ban, a nemzeti együttműködés a felülről irányított és öncenzúrázott köztévé elindításával készül sajtótörténelmet írni március 15-én.
"Ez a sajtószabadság egy EU-tagállamban, vagy Putyin magával hozta az orosz normát?" – tette fel a kérdést a német közszolgálati csatorna, amely hiába próbálkozott, nem jutott be kamerájával Orbán Viktor és az orosz elnök közös sajtótájékoztatójára. Ugyanígy jártak Angela Merkel látogatásakor, amikor szintén nem tehettek fel kérdést.
Vona Gábor több mint egy hetet várt állásfoglalásával a Charlie Hebdóról. A Jobbik elnöke úgy gondolja, hogy a terroristák és a karikatúrák alkotói is a gyűlölet oldalán állnak, és ő nem kíván egyikkel sem azonosulni. Ráadásul a jövő héten Magyarországon is terjeszteni kezdik a "szennylapot", amivel Vona szerint fokozzák a terrorveszélyt.
Júliusban járt Budapesten az Európa Tanács emberi jogi biztosa, vizsgálatának jelentését pedig ma hozták nyilvánosságra Strasbourgban. Nils Muiznieks szerint egyre több fenyegetés éri a sajtó sokszínűségét, a reklámadó pedig tovább korlátozza a sajtószabadságot Magyarországon. A biztos továbbra is aggasztónak látja az antiszemitizmust és a cigányellenességet az országban.
Ha már Kelet és Nyugat közötti libikókázás, akkor összeszedtünk pár olyan gazdasági, társadalmi mutatót, amelyben összehasonlítjuk Magyarország értékeit más közép-európai, illetve közép-ázsiai posztszovjet országok eredményeivel. Közép-Európa sokkal, de sokkal jobb hely a közép-ázsiai országoknál. Minden tekintetben.
L. Simon László szerint nem a kormány intézkedései fenyegetik a sajtószabadságot, hanem az, hogy egyre silányabb az újságírás. Arról sem a reklámadó tehet, hogy csökkennek a bevételek a médiavállalatoknál. A kormány érdeke, hogy minőségi újságírás legyen Magyarországon – mondta az államtitkár egy csütörtöki médiakonferencián. Az internetadóval kapcsolatban úgy vélte, hogy ha több tízezer ember tüntet valami ellen, azzal a kormánynak foglalkoznia kell. L. Simon felszólalásába a közönség tüntetőleg belekrákogott.
A magyar médiaszabályozás alapvetően megfelel az EU-tagállamokban jellemző szabályozásnak – hangzott el a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa mellett működő Médiatudományi Intézet és a Magyar Tudományos Akadémia Médiatudományi Kutatócsoportja által szervezett, a sajtószabadságról és a médiaszabályozásról tartott konferencián.
A Spiegel Online a magyar médiahelyzetet elemzi.
Felmentette a bíróság Tóta W. Árpádot, a hvg.hu szerzőjét a Zsiga Marcell által indított perben. A miskolci alpolgármester a házvásárlásának körülményeire és utcájának aszfaltozására reflektáló publicisztika miatt tett feljelentést. Zsiga Marcell fellebbezett, a per másodfokon folytatódik.