Távozik posztjáról a skót miniszterelnök
Nicola Sturgeon 2014 óta vezeti az országot.
Aligha gondolta volna a brit kormány, hogy érvei a skót függetlenségi törekvések letörésére egyszer még a visszájára fordulnak. A skótok legfőbb baja, hogy az angolok kiléptették őket az EU-ból.
Hivatalosan elnézést kér II. Erzsébet királynőtől a brit miniszterelnök, aki a minap óvatlanul részleteket fecsegett ki abból a telefonbeszélgetésből, amelyet a skóciai függetlenségi népszavazás után tartott az uralkodóval.
Az eddigi skót miniszterelnök-helyettes, Nicola Sturgeon indul a kormányfői posztért, és mint mondta, ő biztos abban, hogy Skócia egy nap független lesz.
Alex Salmond szerint a londoni politikusok hamisan ígértek az eddiginél szélesebb függetlenséget Skóciának a népszavazási hadjárat utolsó napjaiban arra az esetre, ha az elszakadást ellenzők győznek.
A 32 skóciai választókörzet mindegyike közölte az eredményeit, ez alapján az emberek 55,3 százaléka Skócia maradására szavazott. Visszaélésgyanús esetekről érkezett jelentés Glasgow-ból, ahol egyébként a szavazók többsége az elszakadás mellett döntött. David Cameron szerint a referendum a skóciai függetlenségi kérdést "egy nemzedéknyi, talán egy egész életnyi időre rendezte".
A legnagyobb brit közvélemény-kutató cég "gyakorlatilag biztos abban", hogy Skócia a függetlenedés ellen szavazott. Figyelem, ezek nem exit poll-eredmények!
A brit miniszterelnök interjút adott a Timesnak a skóciai függetlenségi népszavazás témájában. Demokratikus országot vezető politikusként döntött, amikor beleegyezett a skót függetlenségi népszavazás megtartásába, de ettől még tragédiának tartaná, ha Skócia elszakadna az Egyesült Királyságtól.
Elmérgesedő, rendőrségi feljelentésig fajuló vitákkal és az esetleges skót függetlenség pénzügyi kockázatait hangsúlyozó figyelmeztetésekkel kezdődött a csütörtöki skóciai függetlenségi népszavazás előtti utolsó kampányhétvége.