Bukásra áll a skót függetlenség, és bukásra áll pár közvéleménykutató

57-43 - arányban győz a "nem"-tábor, ez derül ki a skót függetlenségi szavazás esélyeit mérő közvélemény-kutatók összesített eredményéből, mégis vannak, akik meglepetésre számítanak.

  • hvg.hu hvg.hu
Bukásra áll a skót függetlenség, és bukásra áll pár közvéleménykutató

A közvélemény-kutatók, a piaci szakértők, illetve a fogadóirodák is egyértelműen azt sugallják: a skótok nemet mondanak szeptember 18-án az elszakadásra Nagy-Britanniától, írta a Reuters. Más kérdés, hogy maga a brit hírügynökség sem zárja ki az esetleges meglepetést.

Például azért, mert a felmérések között nagy az eltérés az Igen és Nem táborok nagyságának megítélésénél. A közvélemény-kutatások egyik helyi szakértőjének tekintett John Curtice, a Stathclyde Universíti tanára szerint maguk az intézetek is különösen aggódnak, ez lesz ugyanis eddig legnagyobb tesztjük, és valakinek nyilvánvalóan buknia kell. Akad ugyanis olyan kutatás, ahol 32 százaléka különbség a maradás pártiak javára, míg egy másiknál mindössze három. Ráadásul egyeses a bizonytalanok táborát hét százalékra teszik, míg mások 33-ra.

AFP / Andy Buchanan

Legutóbb egyébként augusztus 15-én összesítették a közvéleménykutatásokat, akkor az jött ki, hogy az elszakadást támogatók aránya 43 százalék, míg a maradóké 57. De például a Scittosh Daily Mail pénteken mindössze 53-47 arányú "Nem"-többséget jósoltak.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.