Így verik kenterbe az észtek Európát
Milliárdos startupok, elismert designcégek, sikeres inkubátorok – a Budapestinél is kisebb lakosságú Észtország mintaszerű kreatívipari ökosztisztémát épített az elmúlt 10 évben.
Milliárdos startupok, elismert designcégek, sikeres inkubátorok – a Budapestinél is kisebb lakosságú Észtország mintaszerű kreatívipari ökosztisztémát épített az elmúlt 10 évben.
Az online hirdetési csalások kiszűrésére szakosodott magyar cég, az enbrite.ly miután tavaly 150 milliót zsebelt be egy nemzetközi rendezvény fődíjával, most három befektetőtől kapott 225 milliót
Ismét belevág az üzletbe a volt amerikai vezérigazgató, akit tavaly azért rúgtak ki, mert nyilvánosságra került egy videó, amin egy kutyakölyköt bántalmaz.
A finn know-how-ra alapuló Demola modell továbbfejlesztéséről írt alá megállapodást a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem egy finn-magyar vegyesvállalattal. A Demola inkubációs rendszerből került ki eddig a nemzetközileg is sikeres HandInScan, és Rabbit projekt is, valamint a Canon nyomtatók új fejlesztései is.
Az emberi léptekből és fényből termel energiát az a térburkolat, amely bezsebelte a Budapesten második alkalommal megrendezett Smart City Lab tiszta város kategóriájának díját.
Másfél hónap helyett másfél nap alatt összegyűlt elég megrendelés, így a 6,5 milliós kezdőtőke a magyar fejlesztésű, mobilalkalmazással felturbózott, világszinten is egyedülálló ágynemű szettre.
Egy kutatás szerint a magyar fiatalok több mint fele kacérkodik egy vállalkozás indításának gondolatával, de a biztonságot szem előtt tartva inkább alkalmazottként látja jövőjét.
A régió legjobb startupjai versenyezhetnek a Pioneers Budapest elnevezésű eseményen. A legjobb vállalkozások ingyen vehetnek részt azon a bécsi konferencián, ami a világ egyik legrangosabb startup seregszemléje. Aki oda eljut, pénzt is szerezhet forradalmi ötletének megvalósítására.
Induló vállalkozásként, startupként nehéz lehet dolgozókat magunkhoz csábítani, de egy startupalapító most hasznos tanácsokat adott arról, mi segíthet mégis.
A buta ugrálókötél megokosodik, az Angry Birds a tévéképernyőre mászik. Bemutatjuk a Kickstarter legjobb áprilisi újdonságait.
Boldoggá akarja tenni dolgozóit egy amerikai startup vezetője, aki egy tanulmány hatására saját milliós béréből fizetésemelést adott alkalmazottainak. Az elemzés azt állítja, minél többet keresnek a dolgozók, annál jobban érzik magukat. A cégvezér nem aggódik, a kevesebből is fog jönni a hónap végén.
A SpaceX alapító Elon Musk, és a Virgin Galactic tulajdonos Richard Branson mellé Jeff Bezos, Amazon vezérigazgató is csatlakozik, akinek Blue Origin nevű cége a tervek szerint már idén turistákat szállíthat majd az űrbe.
Az elveszett tárgyak, háziállatok és emberek felkutatására specializálódott osztrák Locca! nyerte meg a régió egyik legnagyobb startupos versenyét, az SM 2015 konferencián megrendezett CEE Lift Off!-ot. A Locca! egy apró eszközt és egy appot kínál, ezek segítségével pedig nemcsak megtalálni könnyebb dolgokat, de az elvesztésük ellen is tehetünk.
A számos díjat bezsebelő e-learning oldal, az easyMaths beugratós április tréfával növelte sokszorosára oldalának látogatottságát, és végül az átejtett kattintókat is kompenzálták.
Nem csak az állampolgárság, annak igénylése is egyre inkább digitális úton történik az észteknél. A lehetőség a magyarok számára is óriási előnyökkel járhat, az e-állampolgárok által indított vállalkozások például komoly adókedvezményt kapnak.
A taxisok rémeként elhíresült amerikai cég a márciusi 20-i hétvégén 3 ezer forintig ingyen fuvarozza utasait, amivel tovább borzolja a taxisok idegeit.
A hétvégén indult az egyik legprominensebb technológiai fesztivál, a South by Southwest Austinban, ahol idén először öt magyar vállalkozás is bemutatkozik.
A magyar fiatalok által fejlesztett Funspotterről, amely a felhasználók Facebook-aktivitása alapján ajánl szabadidős programokat az amerikai CBS News techcsatornája számolt be.
A finnek a Startup Saunával már Budapesten is bizonyították, hogy kérdéseikkel meg tudják izzasztani a befektetők előtt prezentáló ötletgazdákat, de úgy tűnik, odahaza nem csak képletesen kínozzák a vállalkozókat: a Polar Bear Pitching fesztivál résztvevői befagyott tóban állva győzködik a zsűrit.
A Facebook 2013-ban 3 milliárdnál többet nem akart adni a Snapchatért, a kínai Alibaba most 200 millió dollárt tett a cégbe, amivel 15 milliárd dollárra hízott az értéke.