Orbánt rózsaszín kosztümben, szivárványos zászlóval ábrázolta egy budapesti ház falán egy olasz street artos – fotó
Laika jelezte, hogy ott lesz szombaton a Pride melletti tüntetésen.
Laika jelezte, hogy ott lesz szombaton a Pride melletti tüntetésen.
Vannak ugyan, akik még mindig fújnak rá, és vandalizmusnak tartják, de a street artot ma már itthon is egyre többször emelik a hagyományos művészet szintjére. Az egyik budapesti galériában például nemrég nyílt meg 0036mark legújabb kiállítása, amely az It belongs in the museum címet viseli. Az alkotóval és Kovács Rebeka kurátorral beszélgettünk.
A rejtélyes street art-művész az utóbbi időben több állatos képet fújt londoni falakra, de ezúttal egy rendőrbódét alakított át életveszélyes akváriummá. Egy rinocérosz pedig meghág egy autót egy másik új alkotásán.
A francia street art művész, JR leleplezte az eddigi legösszetettebb művét, amely ideiglenesen kiállítássá változtatta a milánói pályaudvar épületét.
Kérdés az, hogy mennyit értett meg az eredeti műből az, aki szerint jó megoldás a barkácsolt plexidoboz.
Az olasz közvéleményt sokkolták az Ilaria Salis tárgyalásán készült képek.
Videóra vették, ahogy leszaggatják Banksy átértelmezett stoptábláját.
Az ukrán posta bélyegen örökítette meg a híres brit street art művész, Banksy egyik, Kijev környéki alkotását, amelyen egy gyerek dzsúdódobással földre viszi a nála sokkal erősebb ellenfelét. Bár a bélyeg örök emléket állít a graffitinek, kétséges a sorsa az eredeti és a további hat Banksy-alkotásnak.
A mű egy elhagyatott farmház befalazott ablakán volt.
Szó szerint letépték a ház szigetelésével együtt Banksy graffitijét Hosztomel településén. A tolvajok - akiket azóta elfogtak - azt állítják, hogy az alkotásért járó összeget az ukrán hadseregnek akarták odaadni.
Az ügyben van egy csavar.
A titokzatos street art művész fürdőző férfit, gázálarcos asszonyt és balett-táncost is fújt a lerombolt épületekre.
A népszerű francia graffitis, Christian Guémy a háború kitörése óta másodjára utazott Ukrajnába, hogy támogatásáról biztosítsa az orosz invázió elszenvedőit.
Miért érzi fontosnak egy francia graffitis, hogy vállalva a veszélyt a háború sújtotta Ukrajnába utazzon, és a műalkotásaival támogassa az áldozatokat? A „francia Banksyként” emlegetett művész projektjét kezdetben még az ukránok sem értették, de neki meggyőződése, hogy ilyenkor minden apró gesztus számít. Célja volt az is, hogy az egész világnak megmutassa, mi zajlik Ukrajnában, mert, mint mondta, „őrület, hogy kétségbe vonjuk a valós képeket egy népirtásról”. A C215 művésznéven alkotó Christian Guémyvel beszélgettünk.
Egy francia graffitis Párizs után most helyben is támogatta műveivel a háborútól szenvedő ukránokat.
A Színes Város egyik legismertebb és legnépszerűbb falfestménye egy „Szeresd a szomszédaidat” felirat melletti nagy, piros szív volt, amellyel rengeteg bulizó és turista szelfizett. Most aktuálisabb lett az üzenete.
Az orosz–ukrán háborúról a street art művészek is elmondták a véleményüket.
Egy traffipaxos incidens adta az ihletet a street art alkotáshoz egy Kidderminster nevű angliai kisvárosban.
Az afgán nők sokat köszönhetnek egy fiatal street art művésznek, aki naponta teszi kockára az életét azzal, hogy egyáltalán kilép az utcára. Amit pedig a falakra fest, az szokatlanul erős vélemény a nőket elnyomó országban. Samszia Hasszani a tálib megszállástól sem riadt vissza, továbbra is hangot ad a nőknek.