Közel félezer tanár mondott fel a státusztörvény elfogadása után
Egyelőre nem látszik nagy felmondási hullám, de sok tanár csak szeptember elején léphet.
Egyelőre nem látszik nagy felmondási hullám, de sok tanár csak szeptember elején léphet.
Vannak, akik még kivárnak, de azt nem lehet tudni, hogy a tanév közben távozók pótlását hogyan oldják majd meg az iskolákban.
Miközben romlik a közhangulat és az emberek anyagi helyzete, az elmúlt egy évben felerősödött a hallgatás is. Sokan inkább nem vállalják névvel a véleményüket, csak hogy elkerüljék a konfliktusokat. A kormány érdemi ügyekben hallgat (el információkat), aki viszont felemeli a szavát, azt eltapossák.
Az ellenzéki párt az üres Karmelita előtt kordont bontott, majd a szintén üres Belügyminisztérium elé vittek egy koporsót is – ami a turistákat lepte meg a legjobban.
Az egyik státusztörvény elleni tüntetés után fejezték ki így a véleményüket a demonstrálók.
Sorozatunkhoz öt írót kértünk fel: öt kulcsszót felhasználva írjanak arról, miként élték meg az elmúlt hetet. Karafiáth Orsolyának most ebből a készletből kellett ihletet merítenie: hadoválás, sunyirókázás, eszement, platformháború, legjobblábas.
Az egész évezredben nem volt ekkora egyeztetés, mint a státusztörvény megszavazása előtt – állította a köznevelésért felelős államtitkár.
A pedagógus, aki 2008 óta dolgozott az iskolában, egy magánintézményben folytatja.
Hogyan fog kinézni valójában a tanárok elvándorlása és hol jön képbe a szegregáció a státusztörvénnyel kapcsolatban? Miért a mostani válságban a legfájóbb a társadalmi mobilitás hiánya? Miért nincs olyan mosópor, amit az ellenzék el tudna adni? Novák Katalinnak vagy Harry Houdininek van több mozgástere? Ér-e bármit Bóka János profilja, ha előre kirántotta alóla a szőnyeget Orbán Viktor? És kivitelezhető-e egyáltalán ennyi akkumulátorgyár, fizikailag? Közéleti podcastunkban Ésik Sándorral, a Diétás Magyar Múzsa szerkesztőjével válaszoltuk meg az elmúlt fél év belpolitikai eseményeiből felvetődő, mégsem kellően körüljárt kérdéseit.
"A törvény számos olyan rendelkezést tartalmaz, amely mind a pedagógusok, mind a tanulók, mind pedig a szülők számára hátrányos, nem beszélve arról, hogy a törvény címével ellentétben semmiféle életpályát, előmenetelt nem foglal magában" – írják.
A tanárok és az oktatás melletti kiállás egyik leghangosabb szószólója Molnár Áron mozgalma is megszólalt a státusztörvény kihirdetése nyomán.
Szerinte ez a törvény "tartalmilag már más, mint az, amely a tiltakozást kiváltotta".
Szerdán kormányülés is volt, erről is beszélhet Gulyás Gergely és Szentkirályi Alexandra.
Soproni Tamás polgármester szerint az önkormányzat tömködi be az állam által hagyott lyukakat.
Egy nappal a státusztörvény elfogadása után kaptuk el Pintér Sándor belügyminisztert.
A státusztörvény elfogadásának apropóján kérdeztek kormánypárti képviselőket, akik között olyan is akadt, aki nem tudta, hogy a pedagógus-életpályamodell már 2013 óta létezik.
Kevesen, de egész nap tüntettek a státusztörvény elfogadásának napján. Kedden a diáktüntetések korábbi jellegzetes lelkesedése is hiányzott. Helyzetjelentés a Kossuth térről.
Kedden elfogadta a parlament a hosszú hónapok tiltakozásait kiváltó státusztörvényt, miközben a Kossuth téren pár tucat pedagógus, diák, és a gyerekek jövője miatt aggódó szülő gyűlt össze.
A tárca továbbra is Brüsszeltől várja a pedagógusok béremelésére szánt pénzeket.
A képviselők 136 igen, 58 nem, 0 tartózkodás mellett, a kétharmados többséget igénylő részekkel együtt fogadták el a tanárokat érintő jogszabályt.