Felmondott a pedagógus, akinek bruttó 21 forinttal emelték a bérét
A cikkben mutatjuk, hogy néz ki a státusztörvényben előírt jogviszonyváltozást elutasító nyilatkozat.
A cikkben mutatjuk, hogy néz ki a státusztörvényben előírt jogviszonyváltozást elutasító nyilatkozat.
Ahol beszedték a válaszokat, ott azt gyanítják, majd a BM-ben nézik át azokat.
A hvg360-nál jelentkezett egy érintett, aki havi 40 ezres mínuszba kerül jövőre. Ezekkel a feltételekkel nem tervezi elfogadni - ahogy ő fogalmaz - "a fantasztikus ajánlatot."
Tanárok és a velük szolidarizáló, az oktatásért kiálló diákok tüntettek pénteken a fővárosban.
Az egyik tanár azt írta, a "soha nem látott béremelésnek" köszönhetően bruttó 22.888 forinttal nő a fizetése januártól, úgyhogy azt sem tudja, sírjon-e vagy nevessen.
Van, ahol csak a napköziztetés vagy felügyelet a feladatuk, de az is előfordul, hogy eseti helyettesítésekre, tanórák megtartására is beosztják őket.
A pedagógusok munkaviszonyát meghatározó törvény a kormány szerint több bért, több szabadságot jelent. Valójában leginkább a tanárhiányt elfedő jogszabályról van szó.
A kormány kommunikációs trükkökkel leplezi a pedagógushiányt, miközben az intézmények osztályok összevonásával és tanárok átvezénylésével enyhítenének a helyzeten. A státusztörvény végrehajtási rendelete legalább másfél nappal a tanévkezdés előtt végre megjelent, de sok pedagógus már ezt sem várta meg, inkább felmondott.
A vasalódeszkás videója utáni meghurcolása után végül minden fórumon neki adtak igazat, és nem hagyta abba a tanítást az ország akkor legismertebb testnevelőtanára, de a "politikai boszorkányüldözést" a kirúgott tankerület-vezető utódja is folytatta ellene. Vezsenyi László 32 évig volt pedagógus, most, 56 évesen, a státusztörvény bevezetése és a pedagógustársadalom közönye miatt végleg otthagyja szeretett hivatását.
Elhivatott és tehetséges tanárok pályáját törte ketté a státusztörvény. László, Mónika és Éva könnyeikkel küzdve mesélték el, milyen nehéz volt meghozniuk azt a döntést, hogy ebben az oktatási rendszerben nem tanítanak tovább. Most mindhárman azon vannak, hogy feldolgozzák hivatásuk elvesztését, és új munkát találjanak maguknak.
A matek-informatika szakos Krisztina még kitart, várja, hogy miként alakul a fizetése új szerződésével, azaz köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban. Az mindenesetre szíven ütötte, hogy 22 éves lánya gyakornokként nettó 50 ezer forinttal többet visz haza. Az iskolájában már most is hiányoznak tanárok, és az is lehet, hogy az egyik kötelező órát meg sem tudják tartani. Mesélt arról is, hiába voltak a gyerekei okosak, és a tanáraikra sem lehet panasz, mégis rengeteg pénzt költöttek magánórákra, hogy a vágyott egyetemre járhassanak.
Feleletválasztós teszttel indították a tanévet a tankerületek vezetői, hogy a BM megtudja, mennyire ismerik az új törvényt.
A legkeresettebb tanári szakpárt, fizikát és matekot tanított egy jónevű egyházi iskolákban, majd a kiégés elől egy évvel ezelőtt sírásónak ment Nagy Dávid.
Szirtes Tamás igazgató hívására érkezett, és nagyon boldog, hogy megkapta a lehetőséget.
Megjelent a státusztörvény végrehajtási rendeletének tervezete. A tanári fizetéseknél a Belügyminisztérium óriási mozgásteret hagyott az iskolák fenntartóinak, elképzelhető olyan helyzet, hogy két, ugyanolyan sávba tartozó tanár közül az egyik majdnem háromszor annyit keres, mint a másik. A szakszervezet attól tart, hogy teljesen szubjektíven fognak arról dönteni, ki mennyit keres. Jön a küzdelem a tanárhiánnyal, és a tanári eskü is. Mutatjuk a részleteket.
A státusztörvény tervezetéből valamiért kimaradtak a bérezés részletszabályai, így nagyon furcsa helyzetek állhatnak elő a gyakorlatban.
A közalkalmazotti munkaviszonyban álló tanároknál azonban ennek semmilyen jogalapja nincsen – figyelmeztet a jogvédő szervezet.