162 ezer nemzetközi utassal büszkélkedik a MÁV a Szeged–Szabadka vonal első két évéről, ez vonatonként 22 embert jelent
Bemutatta a MÁV a statisztikákat a Szeged és Szabadka közötti vasúti forgalom első két évéről.
Bemutatta a MÁV a statisztikákat a Szeged és Szabadka közötti vasúti forgalom első két évéről.
HVG
A szerb oldalon történt baleset miatt nem volt vonatközlekedés Röszkénél, Szabadkáig még a délelőtt sem mennek el a vonatok.
hvg.hu
Kedden kora reggel hosszú évek után újraindult a Szeged és Szabadka közötti vasúti személyszállítás. Lázár Jánossal ültünk az első vonaton, akit kérdeztük például a további vasútfejlesztési terveiről is, de a miniszter elárulta azt is, hogy miért készpénzpárti annyira, hogy még akár egy mi hazánkos alkotmánymódosítást is támogatna.
Mészáros Lőrinc cége is elkészült a szakasz rá eső részével, november 28-a hajnalban indul az első járat.
MTI
MTI
hvg.hu
Előbbin egy hét múlva indul a közlekedés, de menetrend még nincs.
hvg.hu
Lázár János jelentette be.
hvg.hu
Egy-két hónap múlva készülnek el a végleges kiviteli tervek, és augusztusban, ha addig elkészül a Szeged-Szabadka vonal, akkor az itt még éjszaka közlekedő teherforgalmat átirányíthatják, és teljes gőzzel nekiláthatnak a Budapest-Belgrád vonalnak. Az ITM államtitkára állta a sarat a fórumon.
Szlavkovits Rita
A Szeged-Szabadka-Baja vonalért felelős kormánybiztos a Hungrail vasúti konferencián lokálpatriotizmustól duzzadó beszédet mondott, de többször odaszólt az EU-nak is. Azt is megtudtuk, 2022-ben újra vasút suhan majd Szeged és Szabadka között.
Zelki Benjámin