Drámai számok Magyarországon is: mennyibe kerül felállni egy zsarolóvírus-támadásból?
Nem olcsó műfaj a zsarolóvírus-támadás – annak sem, aki csinálja, de annak a cégnek aztán végképp nem, amelyik elszenvedi.
Nem olcsó műfaj a zsarolóvírus-támadás – annak sem, aki csinálja, de annak a cégnek aztán végképp nem, amelyik elszenvedi.
A gyomorból jóval lassabban jut el a májba az inzulin, mint az injekcióval, ráadásul kevesebb is. A kutatók ezért egy új megoldással próbálkoztak.
Szinte mindenütt a világon óriási gondot jelent a nagy balesetveszély miatt a sok, mobiljába feledkezett gyalogos. Hongkongban a gyakran eredménytelen felvilágosítás, tiltás helyett egy igazán érdekes módszert találtak ki a biztonság érdekében.
A szervezet jelentése megállapítja, hogy az orosz megszállás alatt lévő atomerőművet működtető ukrán személyzet folyamatosan nagy stressz alatt dolgozik, ez pedig az atombiztonsággal kapcsolatos súlyos emberi hibákhoz vezethet.
A hackerek számára is ismert az a biztonsági rés, amit egy új frissítéssel foltoz be a Google a Chrome böngészőben.
Az Európai Űrügynökség szerint a Solar Orbiternek nem esett baja.
A fémnyomtatásra specializálódott Velo3D nyomtathatja majd azoknak a repülőgépeknek a törzsét, melyek a tervek szerint a hangsebesség ötszörösével repülnek majd.
A legtöbben az online bankolás során ismerkedtek meg a kétlépcsős azonosítással: már évekkel ezelőtt is úgy volt, hogy a netbankos jelszó begépelése után az SMS-ben érkező egyedi kódot is be kell gépelni, hogy hozzáférjen az ember a bankszámlájához. A „második jelszót” mára a Facebooktól a vállalati távmunkarendszerekig egyre több szolgáltatás kéri. Nemcsak az a jó hír, hogy terjed, hanem hogy egyre kényelmesebb lesz igénybe venni.
A Yandex.Taxi rendszerébe még szeptember 1-jén törtek be a hackerek, a cég szerint sikerült megfékezni az akciót.
A Dall-E mesterséges intelligencia ezúttal néhány szó alapján képezelte el, mi minden nem fért már rá a vászonra.
Virtuális monitorként óriási méretben vetíti a képet a szemünk elé a Lenovo Glasses T1. Nem az évek óta sokak által meglovagolt virtuális valóságról van szó, az új szemüveget tényleg úgy kell elképzelni, mint egy monitort, amit bármikor, bárhol elővehetünk.
Az olasz Nobel-díjas fizikus, Giorgio Pariasi egy régóta ismert módszert elevenített fel a tészta főzésére, amellyel sok energiát lehet megspórolni. Akár gázt, akár áramot.
A luxusjachtok nem a visszafogott fogyasztásukról és elhanyagolható karbonlábnyomukról ismertek, ezért is érdekes az az állítólag nettó zéró kibocsátású, 750 bruttó űrtartalom feletti szuperhajó, amellyel egy holland és egy ír dizájneriroda rukkolt elő.
Az ukránok egy GPS-eszközt és egy táblagépet tettek a pilótafülkébe, hogy használni tudják az amerikai rakétákat.