szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A fémnyomtatásra specializálódott Velo3D nyomtathatja majd azoknak a repülőgépeknek a törzsét, melyek a tervek szerint a hangsebesség ötszörösével repülnek majd.

3D-nyomtatással készülhet a Hermeus nevű cég hiperszonikus repülőgépeinek törzse – írta meg az Interesting Engineering. A vállalat – amely korábban az amerikai légierővel és a NASA-val is együtt dolgozott – megegyezett a kifejezetten a fémekből készült eszközök nyomtatására specializálódott Velo3D-vel.

Azok a repülőgépek, amelyek így készülnek, várhatóan 6100 km/h sebességgel közlekednek majd. Benny Buller, a Velo3D alapítója szerint a speciális nyomtatási eljárással elérhetővé válhat a Hermeus által megcélzott végsebesség, ezzel pedig a hiperszonikus repülés.

Csak egy ugrás: a sugárhajtóművek után jöhet a hiperszonikus repülés

A hangsebesség akár kilencszeresével repülnének azok az utasszállítók, amelyek néhány órányira rövidítenék a kontinensek közötti utat - talán már az évtized végére.

A Velo3D nevű vállalatnak nem ez lesz az első komoly ipari megbízása. Korábban az űrkutatással, az űrrepüléssel, valamint az energetikával és a félvezetőkkel foglalkozó cégek mérnökeivel is dolgozott már együtt a vállalat.

A cég nyomtatási módszerének köszönhetően a hagyományos 3D-nyomtatással készült eszközökhöz képest sokkal nagyobb strapabírással rendelkező tárgyakat lehet nyomtatni. Mindez nemcsak csökkenti a gyártási költséget, de a korábbihoz képest jóval nagyobb szabadságot nyújt a mérnököknek a tervezés során.

A Hermeus tervei szerint a repülőgépeivel 90 perc alatt lehet majd átszelni az Atlanti-óceánt, így kétszer gyorsabban repülnek majd, mint a Concorde.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!