szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az Európai Űrügynökség szerint a Solar Orbiternek nem esett baja.

Az Európai Űrügynökség jelentése szerint a Solar Orbiter nevű napszonda szeptember 4-én a Vénusz felé tartott, hogy ismét elrepüljön mellette, amikor a Napból érkező koronakidobódás érte el a szerkezetet. Az eszközben nem esett kár, az továbbra is folytatja a működését.

Az Interesting Engineering emlékeztet: ahogy a Nap a ciklusa csúcsához közeledik, egyre több naptevékenységet tapasztalhatunk. Ennek köszönhetően egyre több napfoltot láthatunk, és a napkitörések száma is megemelkedik.

Így még soha nem láthatta a Napot: videón a fortyogó déli pólus és egy űrbéli „sün"

A legtöbben az online bankolás során ismerkedtek meg a kétlépcsős azonosítással: már évekkel ezelőtt is úgy volt, hogy a netbankos jelszó begépelése után az SMS-ben érkező egyedi kódot is be kell gépelni, hogy hozzáférjen az ember a bankszámlájához. A „második jelszót" mára a Facebooktól a vállalati távmunkarendszerekig egyre több szolgáltatás kéri.

Az Európai Űrügynökség épp ennek a jelenségnek a megértése miatt indította útnak 2020-ban a Solar Orbitert. Az eszköz küldetése, hogy minél közelebb kerüljön a Naphoz, végezzen méréseket a belső helioszférában, valamint vizsgálja a pólusokat. Ezek az információk segíthetnek megérteni, mi történik, amikor a pólusok átfordulnak.

A műhold szeptember 4-én már harmadjára közelítette meg a Vénuszt. A készülék a bolygó gravitációja segítségével áll be arra a pályára, amelyen vizsgálni tudja a Napot.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!