Videóra vették, ahogy gyilkos bálnák felfalnak egy cápát
Egy drónnal sikerült felvenni, ahogy a nyíltvízi gyilkos bálnák csoportja elfogyaszt egy cápát.
Egy drónnal sikerült felvenni, ahogy a nyíltvízi gyilkos bálnák csoportja elfogyaszt egy cápát.
Az Évszakok című nagyszabású természetfilm premier előtti, előadásokkal egybekötött vetítéseinek bevételéből természetvédelmi programokat lehet támogatni.
Visszatértek a Buda környéki erdőkbe a régen toportyán néven ismert aranysakálok. Emberre nem veszélyesek, főleg kisebb emlősöket fogyasztanak.
Tudta, hogy melyik állat a legmérgezőbb? Hogy kinek van a legsűrűbb bundája? Hogy miért nem veszíti el az eszméletét a harkály a kopácsolás közben?
Több ezer kilométeren kanyargó folyók, különleges természeti képződmények, hatalmas sziklák, veszélyes ragadozók, kihalás szélén álló állatfajok. A NatGeo Wild csatorna a Varázslatos vadon című, egész éven át tartó programsorozatának apropóján gyűjtött össze 15 olyan természeti tényt, amit kevesen ismernek.
Afriaki halászsas és zsákmánya a kenyai Baringo-tó fölött.
A városi madarak a cigarettacsikkekből származó cellulózt használják fészeképítéshez, ezzel tartják távol a parazitákkal - állapította meg egy mexikói kutatócsoport.
Újraélesztik a Kis-Konda-patak völgyét Dombóváron: a természetvédelmi területen 42 millió forintos európai uniós támogatásnak köszönhetően állítják helyre a vizes élőhelyeket.
Kézműves, fotós, nyelvtanulós táborok – mind nagyon fontosak. De ezekről könnyű tanulni az év más hónapjaiban is. Ami pótolhatatlan: az egészség legmegbízhatóbb garanciája, a sport, és a vele töltött idő.
Egy amerikai egyetemi hallgató, Denis Hayes 1970. április 22-én mozgalmat indított el a Föld védelmében. A mára világméretűvé vált mozgalom 125 országban van jelen, önkéntesek millióit mozgósítva. Az egyetemistából azóta az alternatív energiaforrások világhírű kutatója lett, Földünkért pedig most is rengeteg a tennivaló. „Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?”