Visszavonta a hvg.hu tudósítójának 50 ezer forintos büntetését a rendőrség
Ahogy írták, azért, mert a „szabálysértést nem az eljárás alá vont személy követte el”.
Ahogy írták, azért, mert a „szabálysértést nem az eljárás alá vont személy követte el”.
A Köztársaság teréről indul az a tüntetés Párizsban, ami a nyugdíjreform miatt Franciaországban kirobbant demonstrációk közül valószínűleg az egyik legnagyobb lesz. Országszerte nagyjából egymillió francia is tüntethet, csak a fővárosban százezer embert várnak az utcákra. Franciaországban összesen tizenháromezer csendőrt és rendőrt mozgósítottak, ebből 5500-at csak Párizsban. A francia főváros utcáiról követjük élőben az események alakulását.
Megmutatjuk, milyen a hangulat a nyugdíjreform miatt forrongó francia fővárosban.
Pierre Zakrzewski ugyanakkor szenvedett halálos sérüléseket, amikor a csatorna tudósítója, Benjamin Hall is megsebesült.
Kollégánk, Bihari Ádám szerint ebben a boltban minden kapható: kenyér, víz, sőt jégkrém is.
Olga Malchevska családja szerencsére nem tartózkodott a házban a támadás közben.
Nem állítjuk, hogy nevettek, de legalábbis a kacagáshoz nagyon hasonló hangot adtak ki, miközben megzavarták a csatorna munkatársát.
Bugnyár Zoltán ellen eljárást indított a svéd rendőrség.
A két újságírót azután börtönözték be, hogy a rohingja népirtásról riportot készítettek.
A testület szerint a Fehér Ház megsértette az alkotmány sajtószabadság biztosítására vonatkozó kiegészítését.
Felfüggesztette a Fehér Ház Jim Acosta akkreditációját, miután heves szócsatába keveredett Donald Trumppal az elnök szerdai sajtótájékoztatóján. A CNN szerint a döntés precedens nélküli.
A tiltakozás hatására a hatóságok visszavonták a tervezetet.
A két férfit államtitkok megszerzésével vádolják, a tudósítók szerint azonban tőrbe csalták őket.
Mindig nehéz volt Magyarországon középen állni, most ismét a „vagy velünk, vagy ellenünk” gondolkodás érvényesül, ami inkább a Rákosi-időkre volt jellemző - mondta a HVG-nek adott portréinterjúban Nick Thorpe, a BBC Budapesten élő tudósítója.
„Első otthonom elhagyja Európát, a második pedig eltávolodik az európai értékektől” – mondja Nick Thorpe, a BBC Angliában született, 32 éve Budapesten élő, 58 éves közép-európai tudósítója.
Terjedelmes összeállítás jelent meg a vasárnapi magyarországi parlamenti választás előtt Orbán Viktorról a BBC-n. Szerzője Nick Thorpe, aki közel harminc éve tudósítja a világot az itteni eseményekről. Cikkében kitér a bevándorlásellenességre, Orbán múltjára, Soros Györgyre és a kormány Oroszországgal való kapcsolatára is.
Egyiptomban 184 külföldi sajtómunkást bántalmaztak vagy akadályoztak meg munkája végzésében a 2011-es forradalom kitörése óta. A két legsúlyosabb esetben az áldozatok meghaltak. Másokat őrizetbe vettek, megfélemlítettek, elraboltak vagy megerőszakoltak -- jelentette a Twitteren kedden egy helyi jogvédő csoport.
Eddig több mint száz újságíró halt meg a szíriai polgárháborúban - közölte a Riporterek Határok Nélkül nevű nem kormányzati szervezet csütörtökön. A 2011 márciusa óta 25 hivatásos és 70 önkéntes tudósító vesztette életét, az áldozatok közül hatan külföldiek voltak. Ezenkívül 14 külföldi és 60 szíriai újságírót tartanak fogva vagy nyilvánítottak eltűntnek.
A szíriai kormányhadsereg vegyi fegyvert vetett be a felkelők ellen, akik ellenőrzésük alatt tartják Damaszkusz egyik külvárosát - állítja a Le Monde című francia napilap két tudósítója, akik áprilisban és májusban az országban jártak. Beszámolójuk a lap hétfői számában jelent meg.
Kínában működő külföldi sajtószervek tudósítóit tömörítő három szakmai szervezet közleményben fejezte ki aggodalmát az olyan esetek miatt, amelyekben - mint fogalmaznak - e távol-keleti országban fenyegettek, zaklattak, sőt, olykor bántalmaztak is külföldi tudósítókat - jelentette kedden az AFP.