Fotó: A berlini követség előtt is tüntettek a CEU mellett
Vasárnap 17 órakor nem csak Budapesten, de Berlinben is tiltakoztak a kormány CEU-t ellehetetlenítő tervei ellen.
Vasárnap 17 órakor nem csak Budapesten, de Berlinben is tiltakoztak a kormány CEU-t ellehetetlenítő tervei ellen.
Most a CEU, de ki a következő? – szólt a Corvinustól a Kossuth térig tartó tízezres menet kérdése. A civil szervezésű tüntetésen felszólalt a Tanítanék mozgalom egyik vezetője, Törley Katalin, valamint a CEU több külföldi diákja is, és zúgott a "Szabad ország, szabad egyetem!".
Az aktivisták a szakgimnáziumi érettségi szabályainak megváltoztatása ellen tiltakoznak ,és kiállnak a CEU mellett.
A CEU működését ellehetetlenítő törvényjavaslat miatt rendkívüli fórumot tartottak az egyetemen, ahol felmerült, tüntessenek az intézményért. A rektor türelemre int.
Hétfő este 6 órára hirdette meg több, a mobilgát tervét ellenző civil szervezet figyelemfelhívó demonstrációját a Főpolgármesteri Hivatal elé, a Városház utcába. Négy felszólalással és kb. 300 résztvevővel zajlott le a megmozdulás. Élő videónk a helyszínről.
Várják a dolgozók a beígért 30 százalékos bérfejlesztést az MVM-nél, de a szakszervezet szerint két hónapja nem sikerül megegyezniük a menedzsmenttel, Seszták Miklós miniszter pedig nem válaszol a leveleikre. Péntekre tüntetést szerveznek az NFM elé, de termeléslassításra is készek, ha nem jön össze a megállapodás.
Ezres létszámú uniópárti tüntetéseket tartottak szombaton Londonban és Varsóban.
Minszkben szétverték a kormányellenes tüntetést, sokakat őrizetbe vettek.
Andrzej Duda lengyel államfő szombaton aláírta az ellenzék, az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) és a lengyel legfelsőbb bíróság által is vitatott gyülekezési törvényt, amelyet korábban az elnök előzetes normakontrollra elküldött az alkotmánybíróságnak is.
Majtényi László sosem gondolta volna, hogy egyszer ilyen sokan gyűlnek majd össze azért, hogy őt beszélni hallják. Egy politikai szónoklathoz valóban sokan voltak, de egy fél rendszerváltáshoz nagyon kevesen. Ott voltunk, amikor Majtényit átkísérték az Operától a Kossuth térig, hogy összegezze államfőjelölti pályáját.
Avagy az ünnep, ahol az anyázás a legfinomabb megnyilvánulás.
De ki hallgatta Orbán Viktort?
Orbán Viktor harcias beszédet mondott, közben a tömegben fütyülők és őket gyalázók dulakodtak, a Jobbik és az MSZP fenyegetőzött, a Momentum a ligetben piknikezett, Majtényi Lászlóék sétáltak egyet a köztársaságért, majd a volt államfőjelölt felsorolta a civilek követeléseit.
Vízágyúval oszlatta fel a holland rendőrség a török államfő, Recep Tayyip Erdogan mellett tüntetők egy csoportját vasárnap este Amszterdamban, miután a felvonulók számos utat elzártak, és petárdákat, valamint tűzijáték-lövedékeket robbantottak.
A köztársaságielnök-választás után két nappal mond beszédet az ellenzék jelöltje a március 15-ei tüntetésen.
"Most töltöm be a hetvenötöt, mit képzel, ki vagyok én, terrorista? Vagy micsoda? Hát ez gyalázat!" – nem volt elégedett a rendőri intézkedéssel a tüntető nők egyike. A demonstrálók plakátokat ragasztottak Orbánék kapujára.
Emberibb migrációs politikát és gyorsabb befogadást kértek a tüntetők Spanyolország-szerte.
Elege lett az amerikai elnöknek abból, hogy ellene tüntetnek, most a saját szimpatizánsait vinné ki az utcákra.
Több ezren tüntettek szerdán Belgrádban azt követelve, hogy mondjon le a szerb főváros polgármestere, Sinisa Mali.