Videó a Sándor Palota előtti dulakodásról
Előállították a rendőrök Gulyás Márton aktivistát, miután festékes palackot dobott a Sándor Palotára a CEU-törvény elleni tüntetésen.
Előállították a rendőrök Gulyás Márton aktivistát, miután festékes palackot dobott a Sándor Palotára a CEU-törvény elleni tüntetésen.
A Sándor Palotánál Áder János hétfői döntése ellen tüntető tömeg megcélozta a Belvárost.
Többszáz fős tüntetés kezdődött a Sándor Palotánál, miután Áder János aláírta a CEU-t ellehetetlenítő törvénymódosítást. A tüntetők énekelnek és egyre gyűlnek, a rendőrség erősítést hívott az elnöki hivatal védelmére. Egy embert kiemeltek, Gulyás Márton volt az.
Videón mutatjuk, hogy feszültek egymásnak a tüntetők és a rendőrök az Országház lépcsőjén, hogyan foglalták el a Nagykörutat, hogyan nem foglalták el a Fidesz székházát, és hogy hogyan fordult át oktogoni dzsemboriba a vasárnapi tüntetés.
A CEU-ért tartott tüntetésen hamar előkerültek az Orbán takarodj! és a Ruszkik haza! rigmusok, tekintettel arra, hogy ez az ügy a demonstrálók szerint már nem csak egy egyetem létéről szól. Interjúinkból kiderült, nem sok tüntető bízik Áder János önállóságában.
Rendben járnak a tömegközlekedési eszközök a Nagykörúton, az éjszaka közepén hazamentek a vasárnap este kezdődött demonstráció utolsó résztvevői is.
Vasárnap délután több tízezer ember próbálta a kiállásával meggyőzni Áder Jánost arról, hogy ne írja alá a CEU-t ellehetetlenítő törvénymódosítást. A tüntetést percről percre közvetítettük.
A múlt hétvégi tízezres vonulás és a keddi több ezres élőlánc után vasárnapra újabb tüntetést szervezett az Oktatási Szabadságot nevű csoport, miután az Országgyűlés gyorsított eljárásban megszavazta a lex CEU-t és már csak Áder János köztársasági elnök szignójára van szükség, hogy életbe lépjen az egyetem működését ellehetetlenítő törvényjavaslatot
Olyan sokan mennének a tüntetésre, hogy az eredeti gyülekezőhelyen nem férnének el.
A New York-i magyar konzulátusról kifelé tartva a volt budapesti nagykövet beállt az éppen ott tüntetők közé. Kumin Ferenc főkonzul pedig a tüntetőket fotózgatta.
Ezúttal a Clark Ádám térre szervezik a demonstrációt.
Valaki kipróbálta, hogy reagálnak a hatóságok, ha mécsesekből próbálja kirakni az I stand with CEU feliratot a Parlament előtt. Figyelem, a képen látható hét rendőrből ketten intézkednek - köztisztasági okokból -, a többiek csak jelen vannak!
Akkora volt a felháborodás, hogy a Pepsi vissza is vonta a reklámot.
A Magyar Nemzet szerint az egyik külföldi diáknál körül is néztek, egy magyar diáknál a körfolyosón járt rendőr. A BRFK cáfol, nem volt ilyen intézkedés.
A CEU külföldi hallgatóinak és tanárainak nem személyes ügye, hogy az egyetem Budapesten maradjon. De a tudomány és a gondolkodás szabadsága az. És emiatt tüntettek azért, hogy a magyar kormány szálljon le az intézményről. Videó.
Miután a parlament elfogadta a CEU ellehetetlenítésének lehetőséget biztosító jogszabálymódosítást, ezrek tüntettek az ország külföldön legismertebb egyetemének megmentéséért.
Délután ötkor kezdődött a CEU működését ellehetetlenítő törvény elleni tiltakozás, a kemény mag csaknem 6 órán át kitartott.
A tervek szerint szerdán kétóránként zárnának le egy hidat Budapesten. A keddi tüntetés szervezői azt mondják, ehhez az akcióhoz nekik nincs közük.
A tiltakozók délután 5-kor állnák körbe a CEU-t, ha ma átmegy az ellene hozott javaslat a parlamenten.