Tüntetők gyújtogattak a parlamentben - szükségállapot a Burkinai Köztársaságban
Az államfő feloszlatta a kormányt, és felszólította az ellenzék vezetőit, hogy vessenek véget az erőszakossá vált tüntetéseknek.
Az államfő feloszlatta a kormányt, és felszólította az ellenzék vezetőit, hogy vessenek véget az erőszakossá vált tüntetéseknek.
Csütörtök este nagyjából ezren demonstráltak az internetadó bevezetése ellen Szombathelyen - jelentette a vaol.hu Vas megyei híroldal. Békéscsabán a Fidesz-irodához mentek a demonstrálók. Egerben a Dobó térről szintén a Fidesz-székház elé vonultak, és felszólították a város fideszes országgyűlési képviselőjét, hogy lépjen fel az internetadó ellen.
A 27 éve hatalmon lévő elnök hatalmának meghosszabbítása ellen tüntetők betörtek a parlament és az állami televízió épületeibe Burkina Fasóban csütörtökön.
Nem érdekes, hogy hívják, és ki fizeti, és mit csinált eddig. Ki kell kerülni, végezze el a feladatát nyugodtan.
A Spiegel online kiadásának címlapján vezető anyagként szerepelt szerdán az internetadó elleni tüntetésekkel foglalkozó cikk, mely szerint Orbánra és kormánytöbbségére nézve egyáltalán nem veszélytelenek az utcai tömegmegmozdulások.
Az elejétől kezdve figyelemmel kísérhették a Fidesz-székház megdobálása után előállított tüntetők egyikét, Rózsa Milánt, aki a magyarnarancs.hu-nak adott interjújában azt mondta, szerinte nem véletlen, hogy őt is bevitték, mert nem először tüntetett a párt székházánál és felismerhették az ott dolgozók vagy a rendőrök.
Többször is hírt adott a keddi tüntetésről a Kossuth, Bartók és Petőfi rádió - közölte az MTVA. A fél nyolcas és kilenc órás hírblokkból ugyanakkor hiányzott a hír.
Németországban és Ausztriában is élénk médiavisszhangot váltott ki az internetadó elleni keddi tüntetés, többek között az ARD és a ZDF országos közszolgálati tévé híradója is beszámolt róla. Kovács Zoltán nemzetközi szóvivő a ZDF-nek azt mondta, a hiányplafon betartásához van szükség a netadóra. A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) konzervatív lap eközben az amerikai beutazási tilalomról írt.
Van képük, és előre eltervelt, aljas módon, internettel dobálják meg a Párt székházát, sérelmünkre.
Szabadság, öröm, büszkeség – megmozgatta az internet népét a tegnap esti több tízezres tüntetés az internetadó ellen. Blogokból, kommentekből idézünk, és várjuk olvasóinktól is a nap posztját, amely szerintük leírja, hogy mi történik Budapest utcáin a napokban, és hogyan kell ezt értelmeznünk.
A Jobbik szerint a Fidesz az ózdi cigányság "tömeges megvásárlására készül", ezért nagy számban küld megfigyelőket a megismételt választásra. A párt szóvivője beszélt az internetadó miatti tüntetésekről is.
Sok minden írtak a Békemenet szervezői. Először is, őket nem a Fidesz utasítja tüntetésre vagy a tüntetés kihagyására. Másodszor, az internetadó vitatható és elsietett. Harmadszor, két ügy nem taszíthatja vissza a posztkommunisták karjaiba országunkat. Negyedszer, a Fidesz-székháznál vandálkodókat pellengérre kellene állítani. Ötödször: népünk nyugalmra vágyik, jön a halottak napja és az advent.
Deutsch Tamás néppárti európai parlamenti képviselő szerint az internetadóval kapcsolatos vasárnapi és keddi tüntetés ékes bizonyítéka annak, hogy Magyarország normálisan működő európai demokrácia, hiszen bárki korlátozás nélkül élhet a gyülekezés jogával véleménye kifejezésére.
A Kettős Mérce egy elképesztő gyorsított felvételt trett közzé, amelyen jól látszik, hogy milyen rengeteg ember vonult át kedd este az Erzsébet hídon tüntetve.
Egy molinót függesztettek a Váralagút tetejére a Clark Ádám téren, amelyen az áll: "Dudálj, ha Orbánnak buknia kell!"
Rózsa Milán és a többi fogva tartott ügyét rendes eljárásban tárgyalják, mert a gyorsítotthoz nincs elég bizonyíték – döntött a Pesti Központi Kerületi Bíróság. A hat őrizetbe vett ember közül ötnek már megszüntették az őrizetét, egy esetben még az ügyészségi fellebbezést tárgyalják.
A közszolgálati rádió sok jó hírről tudott beszámolni szerda reggel: tűzifaakció van, nő a családi adókedvezmény, csökkentek a várólisták a kórházakban, és még a dallasi ebolás ápolónő is meggyógyult. Kit érdekel ezek után, hogy elégedetlen a nép?
Az egyik legnagyobb kormányellenes tüntetés volt a netadó elleni kedd esti megmozdulása a 2010-es kormányváltás óta – így jellemezték a demonstrációt külföldi lapok, amely hangsúlyozták: a tiltakozók annak ellenére tértek vissza az utcákra, hogy a kormány várhatóan felpuhítja a netadó tervezetét.