Legalább 15 ezren tüntettek Varsóban a kormány ellen
Lengyelek ezrei tüntettek szerdán Varsó utcáin a szakszervezetek felhívására, követelve Donald Tusk centrista kormányának lemondását.
Lengyelek ezrei tüntettek szerdán Varsó utcáin a szakszervezetek felhívására, követelve Donald Tusk centrista kormányának lemondását.
Tüntetők százai csaptak össze rendőrökkel kedden Törökország több városában, miután eltemették azt a fiatalember, aki valószínűleg a rendőri brutalitásba halt bele.
Több mint száz devizakárosult kezdett demonstrációt kedd délelőtt a kormányfő budai házánál, a végrehajtások és a kilakoltatások azonnali leállítását követelve.
A tüntetés Antakya városban volt a júniusi kormányellenes zavargások áldozatainak emlékére. Mintegy 150-en vettek rajta részt. A rendőrség könnygáz bevetésével oszlatta szét a tömeget.
A titkos adatgyűjtések ellen, az internet szabadságáért tüntettek szombaton tízezrek Berlinben és több százan Bécsben is.
Fejenként átlagosan 400 eurót kaphatnak annak a magyar cégnek a munkavállalói, akik három hónapon át fizetés nélkül dolgoztak a Müller Fleisch német húsfeldolgozó birkenfeldi üzemében. Maroknyi csoportjuk hétfő óta az üzem előtt tüntetett, hogy hozzájusson ahhoz, amiért megdolgozott. Mivel a kiküldő cég a megállapodás szerint nem kap egy fillért sem, a tüntetés kisebb létszámmal folytatódik.
A pénteki ima után ismét a Muzulmán Testvériség több ezer híve vonult utcára Egyiptom számos nagyvárosában, hogy a hadsereg ellen és Mohamed Murszi elmozdított kormányfő mellett tüntessen, miközben sajtóértesülések szerint a kormány a szervezet betiltására készül.
A horvát miniszterelnök egy rádióinterjúban azt mondta: nincs az az isten, hogy ne rakják ki a cirill betűs feliratokat Vukováron. Horvátországnak is tisztelnie kell kisebbségeit, hiába tüntetnek a szélsőségesek – tette hozzá.
A szexuális kisebbségeket diszkrimináló oroszországi törvények visszavonását követelték mintegy százan - emberjogi és melegjogi aktivisták, illetve szimpatizánsaik - az Oroszországi Föderáció Nagykövetsége előtt kedden délután Budapesten.
Mintegy ötven BKV-s dolgozó demonstrációt kezdett kedd délelőtt a budapesti Blaha Lujza téren, 150 ember tervezett elbocsátása ellen, a megmozdulást a Közösségi Közlekedési Dolgozók Szakszervezete – Egységes Közlekedési Szakszervezet (EKSZ-KKDSZ) szervezte.
Orbán Viktor miniszterelnök budapesti háza előtt kezdett 72 órás éhségsztrájkot a devizakárosultak 10 képviselője kedd reggel.
"Nem akarjuk, hogy Szíria második Afganisztánná váljon, nem akarjuk, hogy Szíriában is az történjen, ami Irakban" - fejtette ki Nizar Trabulsí, a Csehországban élő szíriaiak közösségének vezetője.
Így nyitotta meg Orbán Viktor miniszterelnök a tanévet a törökbálinti Bálint Márton Iskola új épületének avatóünnepségén.
Mintegy hetven gazda demonstrált a Pápai Hús 1913 Kft. székhelyénél hétfőn, többek között azt követelve, hogy az ajánlott 70 százalék helyett teljes egészében kapják meg járandóságukat szeptember 30-ig, s erre az önkormányzat vállaljon készfizető kezességet.
A forgalom akadályozásával tiltakoztak tüntetők vasárnap késő este Bukarest központjában a verespataki ciántechnológiás bányaprojekt és a román kormány ezzel kapcsolatos törvénytervezete ellen.
Magyarok és szlovákok demonstráltak vasárnap Kassán a szlovák alkotmánybíróság székháza előtt, miután a taláros testület immár két éve halogatja a döntést a szlovák parlament több mint 40 képviselője által aláírt állampolgársági beadvány ügyében.
Demonstrálnak a budapesti orosz nagykövetség előtt az Oroszországban hatályos "meleg propagandát tiltó" törvény ellen. A rendőrség tudomásul vette a keddre szervezett tüntetést.
Miközben a világ az amerikai polgárjogi harc ikonjára, a ''Van egy álmom'' beszédet éppen ötven éve elmondó Martin Luther King Jr.-ra emlékszik, egyben azt is figyeli, mikor tör ki újabb háború, ezúttal Szíriában. A két Korea ismét szóba állt egymással, és látszólag szót értett Bajnai Gondon és Mesterházy Attila is. A hét fontosabb eseményeit feldolgozó Nagyítás-fotógalériánk - szombattól szombatig.
A buzizásban és az előadásra igyekvők, valamint a riporterek inzultálásában kimerült a Papp László Sportarénánál tartott péntek esti szélsőjobbos tüntetés, ott volt ugyanis az Alföldi Róbert által rendezett István, a király fővárosi bemutatója. Az is kiderült, hogy nem csak a tüntetők, de a tévés Gundel Takács Gábor sem bírja a kamerát.
Két tüntetés is volt az Alföldi-féle István, a király ma esti bemutatója kapcsán a budapesti Papp László Sportaréna környékén. Az aréna egyik oldalán árpádsávos, a másik oldalán szolidaritásos zászlók lobogtak, ám egy idő után a szélsőjobbosok inkább átmentek a másik tüntetésre és az előadásra érkezőkhöz. Atrocitás nem történt, a tüntetések este 9 körül véget értek.