Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A titkos adatgyűjtések ellen, az internet szabadságáért tüntettek szombaton tízezrek Berlinben és több százan Bécsben is.
"Szabadság félelem helyett" - hangzott a demonstrálók közös jelszava. A szervezők szerint a német fővárosban mintegy húszezren, az osztrák fővárosban körülbelül ötszázan vonultak az utcákra.
A tüntetők mindenekelőtt az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) közelmúltban napvilágot látott titkos lehallgatási tevékenysége ellen tiltakoztak, és hatékonyabb adatvédelmet sürgettek. Berlinben a demonstrálók tüntettek a német kormány ellen is, tétlenséggel vádolva azt, mert az amerikai titkosszolgálat állításuk szerint német állampolgárokat is lehallgathatott.
A felszólalók arra hívták fel a figyelmet, hogy a hírszerző szervek - köztük az NSA - gátlástalanul kémlelik a telefon-, illetve internet-összeköttetéseket. A tiltakozó megmozdulásokat ellenzéki pártok, polgárjogi csoportok, valamint az internet szabadságáért küzdő aktivisták szervezték.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.