Titkos helyszíneken gyűlnek össze a szélsőjobboldaliak a kitörés napján
Elvárják “az eseményhez méltó bajtársias magatartást”.
Elvárják “az eseményhez méltó bajtársias magatartást”.
Berlinben, Drezdában, Hannoverben és más német városokban hatalmas tömeg gyűlt össze, hogy a szélsőjobb ellen tüntessenek.
Mexikóvárosban decemberben engedélyezték újra a bikaviadalokat, ez ellen tiltakoztak az állatvédők.
A kormány nem szívesen száll szembe az agrárszektorral a júniusi választások előtt.
Több százezren tüntettek Németországban az egyre erősödő szélsőjobboldal ellen. A gigatüntetések látványosak, de legalább ennyire látványos a szélsőségesek megerősödése, nemcsak Németországban, hanem az egész kontinensen. Míg korábban ezeket az erőket el tudta szigetelni a mainstream politika, ma már versenyezniük kell velük.
A német államfő is kiállt a tiltakozók mellett.
A tiltakozást az váltotta ki, hogy a szélsőjobboldali párt tagjai is megjelentek egy találkozón, amely a bevándorlók kitelepítésével foglalkozott.
Eleinte csak hógolyókkal dobálták a rohamrendőröket, majd többen nekik rontottak.
A diákszervezet Rétvári Bencének, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkárának írt nyílt levelet, amelyben azt állítják, hogy a tanárok tervezett béremelése valójában egy gumicsont, melynek célja elterelni a figyelmet a magyar közoktatás országszerte megjelenő problémáiról.
Tüntető mozdonyvezetők, felhergelődött gazdák, védekező kormány és az általános elégedetlenségből profitáló szélsőjobboldali AfD. Mégis mi folyik Németországban?
Tanárok, diákok és civil szervezetek tüntettek Pintér Sándor kartonszobrával együtt, mert szerintük a kormány „szórakozik” a béremelésekkel. Az államtitkár szerint most kiderült, hogy nem is a béremelésért tüntetnek.
A szervezők szerint százezren vannak, a kormánypárti vezetésű fővárosi önkormányzat szerint viszont csak 35 ezren.
A miniszterelnök csütörtökön 14 napra szükségállapotot hirdetett.
Hiába vállalta a legnagyobb holland bank, hogy kiszáll a fosszilis energiaprojektekből, ez kevés volt az Extinction Rebellion radikális klímavédőinek.
A tüntetők szerint a december 17-i választásokat a kormányzó Szerb Haladó Párt fiktív szavazatokkal nyerte meg.
A halászok demonstrációján egy lezárt útra tévedt három oroszlánfóka a chilei Valparaiso városában.
A tüntetők az Izrael és a Hamász közötti háború végét, a palesztinok jogainak kiterjesztését követelték a 2001. szeptember 11-én terrortámadásban leomlott felhőkarcolók helyszínén.
Nagyítóval kellett keresni az idén azokat az ügyeket, amelyek ha megrengetni nem is tudták, de legalább magyarázkodásra, kisebb irányváltásokra kényszerítették a hatalmat. Közös bennük, hogy a biztató kezdeményezések motorjai mindig civilek voltak.
Szabó Bence, a Momentum politikusa szerint felháborító, hogy a miniszterelnök a háborús bűnös török elnököt látja vendégül.
A szlovák ellenzék szerint Robert Fico Orbán Viktor receptjét követi.