Élőlánccal indul a péntek, ismét az oktatásért tüntetnek
November 18-án ismét a pedagógusokért mozdul a társadalom egy része. Reggel élőlánccal tiltakoznak, délután pedig Budapesten tüntetés is várható.
November 18-án ismét a pedagógusokért mozdul a társadalom egy része. Reggel élőlánccal tiltakoznak, délután pedig Budapesten tüntetés is várható.
Folytatódik pénteken az oktatás helyzetének és a tanárok bérének rendezését követelő demonstráció-sorozat.
A szegedi pedagógusok fogadalmukhoz híven folytatták, átvonultak a városon, majd rendhagyó órán vették sorra, hogy miért áll egy helyben az oktatás ügye. Pénteken tizenhét intézményben sztrájkolnak majd.
Szegeden pár nap alatt több ezer aláírást gyűjtöttek az országban is kiugróan soknak számító kisposta bezárása ellen, Hódmezővásárhelyen tüntetnek. Közben az időközi választásra készülő Jászberényben a fideszes képviselő elérte, hogy ott az egyik hivatalt ne zárják be.
A Publicus felmérése szerint az emberek többsége pártszimpátiától függetlenül adna fizetésemelést a pedagógusoknak.
A szervezők szerint a kormány nem állt elő érdemi javaslattal a szakszervezetek követeléseire, ezért kell az újabb demonstráció.
Megelégelték, hogy az MTVA nem számol be a megmozdulásaikról.
Még csak harmadik hónapja tart a 2022-2023-as tanév, mégis volt egy ballagás Budapesten: egyházi iskolák tanárai búcsúztak. A politika és szakmájuk összefonódásáról, a kiállásukról, valamint arról is beszélgettünk velük, hogy miért nem érzik úgy az egyházmegyék iskoláiban tanító pedagógusok, hogy az állami fenntartású intézményekkel szemben a rendszer kedvezményezettjei lennének.
A közoktatás tarthatatlan állapotára hívják fel a figyelmet a Tanárballagás nevű keddi demonstráció szervezői.
Tanárballagás – így nevezik a szervezők a keddi tüntetést. Azt mondják, szeretnék megmutatni, hogy „az elégedetlenség és a tenni akarás nem függ világnézettől, de még pártszimpátiától se”.
Az iráni parlament elsöprő többséggel elfogadott nyilatkozatban követelt súlyos büntetéseket az ország igazságszolgáltatásától az őrizetbe vett tüntetőkre - közölte vasárnap a helyi sajtó.
Leültek és odaláncolták magukat a szerintük leginkább környezetszennyező magángépek elé.
Úgy tettek, mintha a tiltakozás csak tanártüntetés lett volna, és nem a közmédia elleni kiállás is egyben.
Nemcsak a követeléseket olvasták be a híradóban, de beszámoltak az MTVA székháza előtt tartó tüntetésről is.
Ungváry Krisztián történész, Baranyi Krisztina ferencvárosi polgármester, Polyák Gábor jogász és Mérő Vera író is felszólalt a Hadházy Ákos által szervezett demonstráción, amelynek végén élőlánccal vették körbe az MTVA Kunigunda útján lévő épületét.
A tanárokéhoz hasonló egységes tiltakozástól más szakmák esetében egyelőre nem kell tartania a kormánynak, a felhalmozódott feszültségek azonban a közszféra számos területén gyúanyagot szolgáltatnak az elégedetlenség kifejezéséhez.
Egy egész stábot állítottak rá a Kunigunda utcában sátorozó ellenzéki képviselőre.
A szervezők szerint akár százezren is lehettek a demonstrálók.
Amint lelépett a színpadról, elárasztották oldalát a negatív kommentelők, majd iskolája oldalát is elérték. Szerinte azonban paradox a helyzet: pont abban a hangnemben kérik őt számon, amit amúgy kritizáltak vele kapcsolatban.