Gyengülnek zárás előtt az amerikai tőzsdeindexek
Gyengültek a New York-i tőzsde vezető mutatói csütörtökön, a kereskedés zárása előtt másfél órával.
Gyengültek a New York-i tőzsde vezető mutatói csütörtökön, a kereskedés zárása előtt másfél órával.
A kereskedés kezdetén a DJIA-30 index 0,48 százalékos, a S&P-500 index 0,47 százalékos, a Nasdaq Composite index 0,57 százalékos veszteséget mutatott.
A második negyedévben jóval több nyereséget értek el a Budapesti Értéktőzsde "A" kategóriájában jegyzett cégek, mint egy évvel korábban – írta a Világgazdaság. Az eredményeiken javító társaságok is többen voltak, mint az előző negyedben, a jelentős profitbővülés azonban főleg két nagyvállalatnak, a Molnak és az OTP-nek köszönhető.
A tokiói értéktőzsde fő mutatója csütörtökön második napja emelkedett, de a nap végére a lendület elfogyott.
Londoni értékpapír-forgalmazók szerint a londoni tőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 húsz pont körüli, a frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 harminc pont körüli erősödéssel nyithat csütörtökön.
Három veszteséges nap után szerdán már jóval két százalék fölötti erősödéssel zártak a New York-i értéktőzsde vezető mutatói.
Erősödő indexekkel közelítenek a zárás felé az amerikai tőzsdék.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 229,52 pontos nyitás után emelkedett szerdán kora délutánig.
Az ázsiai tőzsdék erősödése nyomán szerdán emelkedhetnek az európai tőzsdeindexek is, elemzők szerint óvatos optimizmus lehet úrrá a piacokon.
Csökkenéssel zártak kedden – immár a harmadik egymást követő kereskedési napon – a New York-i értéktőzsde vezető mutatói.
Elfoglaltságaira hivatkozva mondott le hétfőn a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) elnöki tisztéről Patai Mihály.
A Budapesti Értéktőzsde elnökének hétfői lemondása után Cselovszki Róbert, a felügyelőbizottság elnöke is benyújtotta lemondását.
Továbbra is emelkedőben voltak a vezető mutatók a fontosabb nyugat-európai tőzsdéken a kereskedés első órájának elteltével.
A várakozásokkal ellentétben emelkedéssel kezdték a keddi kereskedést az irányadó nyugat-európai tőzsdeindexek.
A nemzetközi tendenciával összhangban kedden gyengültek a vezető ázsiai tőzsdemutatók a világgazdasági kilátásokkal és az európai adósságválsággal kapcsolatos aggodalmak erősödése miatt. Tokiótól Sydney-ig mindenütt az eladók voltak többségben, vásárló alig akadt.
Nemcsak a brókerek, hanem a magyar értékpapírpiac érdekei sérülhetnek, ha bevezeti az új kereskedési szisztémát a Budapesti Értéktőzsde osztrák főtulajdonosa – közölte a lépés ellen tiltakozó egyik brókercég, az Equilor Zrt. vezérigazgatója a Klubrádióban.
Kedden folytatódhat az európai tőzsdeindexek gyengülése. A befektetők egyre inkább tartanak attól, hogy az Egyesült Államokban recesszió következhet be és az Európa néhány országában tapasztalható adósságválság más országokban is jelentkezhet.
A nyugat-európai értéktőzsdék hétfőn szinte szabadesésben voltak, ráduplázva a pénteki veszteségre.