Egy napra bezártak az amerikai tőzsdék
Hétfőn az amerikai tőzsdék ünnep miatt (Labor Day) zárva tartanak.
Hétfőn az amerikai tőzsdék ünnep miatt (Labor Day) zárva tartanak.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) holnap a déli órákban tartja rendkívüli közgyűlését, ahol várhatóan döntenek arról is, hogy bevezessék-e azt az új kereskedési rendszert, amelynek alkalmazását elsősorban a többségi tulajdonos, a Wiener Börse AG szorgalmazza. Ez azonban a magyar értékpapír-kereskedők többsége szerint halálos csapás volna a független magyar tőzsdére.
Gyengüléssel nyitottak hétfőn az irányadó nyugat-európai tőzsdeindexek.
Két százalék körüli mínuszban álltak a vezető New York-i tőzsdemutatók a pénteki kereskedés leállítása előtt két órával, miután a nap folyamán kiadott munkanélküliségi adat kiábrándítóan hatott a befektetőkre.
A nyugat-európai értéktőzsdék pénteken meredek lejtőn fejezték be a hetet. A legnagyobb piaci tőkeértékű európai részvények FTSEurofirst 300-as mutatója 1,1 százalékos visszalépéssel kezdett, és előzetes adat szerint 2,54 százalékos napi csökkenéssel 948,63 ponton zárt, 3,22 százalékkal magasabban, mint múlt pénteken, de 15,43 százalékkal a tavaly év végi értéke alatt. Tavaly 7,26 százalékkal javult. Második hete volt többlete heti szinten, de augusztusban így is 10,6 százalékkal gyengült ez a mutató.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 31,77 pontos, 0,17 százalékos csökkenéssel, 18.233,03 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.
Meredeken gyengülő indexekkel kezdődött a kereskedés pénteken az amerikai tőzsdéken.
Jelentős, egy százalékot jóval meghaladó csökkenéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek pénteken. Az első közel két órában a veszteség tovább emelkedett a délután nyilvánosságra kerülő augusztusi amerikai foglalkoztatási adat előtt.
Jelentős, egy százalékot jóval meghaladó csökkenéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek pénteken.
A Budapesti Értéktőzsde lett a világ egyik legrosszabbul teljesítő részvénypiaca a nyáron - írja a Világgazdaság. Az OTP-t a svájci frank, a Molt az INA-ügy és a szíriai krízis miatt ütötték.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 29,85 pontos nyitás után csökkent csütörtökön délelőtt.
Emelkedő indexekkel indult a kereskedés csütörtökön a főbb európai tőzsdéken.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 29,85 pontos emelkedéssel, 18501,10 ponton nyitott csütörtökön. A nyitás előtt elemzők azt mondták: az európai tőzsdék szerdai jelentős emelkedésének lendülete, amely Budapestet is jellemezte, szerényebb mértékben folytatódhat a BÉT mai nyitásában.
Az előző napi tekintélyes nyereségek után vegyes nyitásra lehet számítani csütörtökön a főbb európai tőzsdéken.
Az amerikai kormányzat nem engedélyezi az AT&T távközlési vállalatnak, hogy megvásárolja a német Deutsche Telekom amerikai érdekeltségét, a T-Mobile USA céget.
Pluszban voltak a vezető New York-i tőzsdemutatók a szerdai kereskedés leállítása előtt mintegy két órával miután júliusban március óta a legnagyobb mértékben, és a vártnál is jobban, 2,4 százalékkal nőttek az Egyesült Államokban a gyáripari megrendelések.
A nyugat-európai értéktőzsdék szerdán erős növekedéssel zárták a napot, de az egész havi teljesítményt nézve augusztus volt a legrosszabb hónap azóta, hogy 2008 októberében a Lehman Brothers összeomlásával kirobbant a világon végigsöprő pénzügyi válság.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 380,04 pontos, 2,10 százalékos emelkedéssel, 18.471,25 ponton zárt szerdán.