Szárnyalt az OTP, zártak a shortosok
Áttörte az 5500 forintos ellenállást az OTP, ami beindította a shortzárásokat, további lökést adva az árfolyamnak. A BUX 21 ezer pont fölé lendült, a Mol legyűrte a 16 ezer forintos szintet.
Áttörte az 5500 forintos ellenállást az OTP, ami beindította a shortzárásokat, további lökést adva az árfolyamnak. A BUX 21 ezer pont fölé lendült, a Mol legyűrte a 16 ezer forintos szintet.
Döntően az OTP majd négy százalékos erősödésének köszönhetően 21 000 pont fölé, több mint egy éve nem látott magasságba emelkedett a BUX szerda délelőtt.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 255,35 pontos, 1,24 százalékos emelkedéssel, 20 803,87 ponton zárt kedden.
A BUX közel egy százalékos nyereséget gyűjtött össze kedden délelőtt. A legjobban a Mol szerepelt, köszönhetően egy felminősítésnek, és az emelkedő olajárnak.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 519,77 pontos, 2,60 százalékos emelkedéssel, 20.548,52 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 19,8 milliárd forint volt hétfőn, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Az október 12-i kereskedés első két órájának mérlege a BÉT-en: két százalék plusz.
Ellentétben a többi régiós tőzsdével a Budapesti börze mínuszban zárt pénteken. A nagyforgalmú papírok közül csak az OTP emelkedett.
A BUX minimális pluszban fejezte be a csütörtöki napot. A vezető részvények közül csak a Mol árfolyama esett.
Egész Európa a zöld tartományban indította a csütörtöki kereskedést, s ez alól a BUX sem kivétel. Budapesten egyelőre az OTP húz.
A keddi 500-as rali után majdnem 100 ponttal emelkedett a BUX az október 7-i kereskedés első órájában is.
Az év egyik legalacsonyabb forgalmú napján közel egy százalékkal esett a BUX, az blue chipek közül a legnagyobb mínuszt az OTP könyvelte el – ez a hétfői kereskedés mérlege.
Az európai tőzsdékhez hasonlóan enyhe pluszban kezdett a BUX, néhány perc elteltével azonban – ahogy a börzék többségén – Budapesten is mínuszba fordult az index.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 360,76 pontos, 1,78 százalékos csökkenéssel, 19.956,28 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 31,6 milliárd forint volt pénteken, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
A BUX 20 ezer pontra süllyedt pénteken délelőtt, miután az amerikai tőzsdeindexek zuhanással fejezték be a csütörtöki kereskedést. A BUX a régióban felülteljesítő volt péntek délelőtt.
Szűk fél százalékos erősödés: ez a kereskedés első másfél órájának mérlege a BÉT-en, október 1-jén.
Negyedszázados történetének legjobb három hónapját zárta a Londoni Értéktőzsde (LSE) irányadó FTSE-100-as árfolyammutatója, a brit gazdaságba zúdított hatalmas mennyiségű likviditás, valamint a fellendülés tartósságával kapcsolatos befektetői derűlátás hatására.
A BUX, amely hétfőn 1,2 százalékos pluszban, kedden ugyanekkora mértékű mínuszban zárt, a szerdai kereskedés első órájában 0,7 százalékos emelkedést könyvelt el.
Jóval egy százalék fölötti nyereségen álltak a New York-i értéktőzsde vezető indexei a hétfői kereskedés leállítása előtt két órával. Az előző három napot veszteséggel zárták.
Az Erste a Mol, a Raiffeisen az Egis és a Richter célárát emelte meg; a hétfői kereskedés első háromnegyed órája mégsem az optimizmus jegyében telt.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 468,21 pontos, 2,25 százalékos csökkenéssel, 20.327,40 ponton zárt pénteken.