Tőzsde: Budapest vitte el a régiós pálmát
Felülteljesítette a régiót Budapest szeptember 3-án: a BUX a varsói és a prágai benchmarknál is nagyobb mértékben emelkedett.
Felülteljesítette a régiót Budapest szeptember 3-án: a BUX a varsói és a prágai benchmarknál is nagyobb mértékben emelkedett.
Ahogy Európában mindenhol, budapesti börzén is iránykereséssel telt a csütörtöki kereskedés első órája. Itthon csak az OTP-t veszik.
Szűk két órával a szeptember 2-i kereskedés kezdete után emberes mínuszban járt a BUX, az OTP több mint három százalékkal gyengült.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 26,03 pontos, 0,13 százalékos emelkedéssel, 19.389,94 ponton zárt hétfőn.
Erősen mínuszos az augusztus 31-i kereskedés első másfél órájának mérlege a BÉT-en; az OTP és a Mol két százalékot meghaladó mértékben gyengült.
A BUX magabiztos emelkedéssel lepte meg péntek reggel a befektetőket, a mutató értéke 3 százalékkal ugrott meg. A legjobban a Richter muzsikált, de nem panaszkodhattak a Mol vagy az OTP részvényesei sem.
Szerda délelőtt 20 000 pont fölött is körülnézett a BUX, majd visszatért a keddi záróérték közelébe.
Folytatta a szárnyalást a BUX, amely két nap alatt közel 10 százalékot emelkedett. Az OTP átlépte az 5000 forintot - hol van már a tatárjárás?
A BUX kis mínusszal állt kedden délelőtt a BÉT-en, a vezető részvények közül csak a Mol tudott emelkedni. Az OTP megpihen az 5000 forintos lélektani szint alatt.
A hétfői közel hét százalékos emelkedés után enyhe korrekció következhet kedden a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) az MTI által megkérdezett elemzők szerint.
Közel 5000 forintig menetelt az OTP, a BUX 6,6 százalékos pluszban zárt. Próbálta behozni a lemaradást a budapesti index.
Budapest nélkül is nagyot lépett előre a világ a múlt hét második felében, a BÉT hétfőn izmos indítással kezdte meg a felzárkózást.
Az átlagosnál alacsonyabb forgalom mellett emelkedett a BUX a csonka hét utolsó kereskedési napján.
Az amerikai tőzsde- és értékpapír-felügyelet (S.E.C.) hónapokig tartó vacillálás után új javaslattal állt elő a piacok tavalyi összeomlásában sokak szerint nagy szerepet játszó short-ügyletek szabályozásáról. Gyakorlatilag lehetetlenné tennék a shortolást. A felügyelet szerint az új szabályozást gyorsan be lehetne vezetni.
Egy ázsiai befektető megjelenése okozhat bizonytalanságot a BorsodChem (BC) Zrt.-nél, ám magáról a szereplőről a vállalatnak még nincs írásos információja – közölte Wolfgang Büchele, a vállalat elnök-vezérigazgatója, aki elmondta, hogy a múlt pénteken szereztek erről információt, és a történtekről írásos megerősítést kértek.
A hatalmas pozitív meglepetést hozó ZEW-index és a várakozásoktól elmaradó amerikai ingatlanpiaci adat közül az előbbi gyakorolta az erősebb hatást a nyugat-európai tőzsdéken augusztus 18-án. A 18 börze közül csak a dán és a luxemburgi zárta mínuszban a kereskedést.
A hétfői zuhanás után kedden felfelé vette az irányt a BUX, ezúttal azonban nem kizárólag az OTP diktálta az ütemet.
Emelkedéssel indította a keddet a BUX, a mutató több mint egy százalékkal hízott. A legjobban teljesítő blue chip az OTP volt, melynek jegyzése továbbra is fontos, 4350 forintos technikai szint fölött áll.
A magyar származású milliárdos Soros György befektetési alapkezelő cége, a Soros Fund Management, átalakította a portfolióját – adta hírül a Reuters. Az alapkezelő vagyona a második negyedévben 4,2 milliárd dollár volt, miután több kiskereskedelmi hálózatban csökkentette érdekeltségeit.
A hétfői első másfél óra a negatív prognózisokat igazolta a BÉT-en (is).