Büntetőnap: nagyot esett a Mol és az OTP, még nagyobbat az Econet
A BUX három százalékot meghaladó mínuszban zárta a november 19-i kereskedést, a Mol és az OTP négy százalék fölötti, az Econet 12 százalékot meghaladó mértékben gyengült.
A BUX három százalékot meghaladó mínuszban zárta a november 19-i kereskedést, a Mol és az OTP négy százalék fölötti, az Econet 12 százalékot meghaladó mértékben gyengült.
A nagy papírok piacán ezúttal sincs komolyabb izgalom, s kicsit visszavett az Econet is, a Humetet viszont veszik és viszik a befektetők.
Irány nélküli kereskedés várható a Budapesti Értéktőzsdén csütörtökön. Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője nulla körüli nyitásra számít, és várakozása szerint folytatódik a "pangás" a piacon, vagyis alacsony forgalmat és iránytalan kereskedést valószínűsít.
Az OTP Bank Nyrt. idén július 20-án 14,65 százalékos befolyást szerzett az Econet.hu Nyrt.-ben - áll a pénzintézet szerdai közleményében; az Econet az éjfélkor induló NeoFM országos kereskedelmi rádió tulajdonosa. Az Econet.hu tájékoztatása szerint nem befektetési célú vásárlás az ügylet.
Megfeleződött az A kategóriás tőzsdei cégek nyeresége az első háromnegyedévben az előző év hasonló időszakához képest - összegzi a Napi Gazdaság a szerdai számában a tőzsdei gyorsjelentéseket.
Mivel nem tudni, mikor és milyen irányba mozdulnak el az utóbbi hetekben szűk sávba szorult részvényárfolyamok, elemzők most nem javasolják a kisbefektetőknek a tőzsdei beszállást.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 138,78 pontos, 0,65 százalékos csökkenéssel, 21 115,46 ponton zárt kedden.
Megállhat az emelkedés a Budapesti Értéktőzsdén kedden, az európai börzéken is csökkenés várható.
Pluszban zárt hétfőn a BUX, igaz ha nincs a zárószakasz szebb lett volna a hétkezdés. A nap nyertese ismét az Econet lett.
Mínuszban kezdett Budapest: a blue chipek közül a vártnál jóval nagyobb profitról beszámoló OTP esik a leginkább.
Röpködnek a pluszok Európában: a régió egyelőre óvatos, nyugaton azonban továbbra is az optimizmus az úr.
Kedden is a zöld tartományban zárt a BUX. Ma elsősorban a Richter húzott, de erősödött az OTP és a Mol is.
Ismét az optimizmus az úr a tőzsdéken: a nyugati, és a régiós börzékhez hasonlóan Budapest is felfelé vette az irányt hétfőn.
Nem volt orvosság, az Egis profit-warningjára: a gyógyszeripari papírok az elmúlt hetek egyik legrosszabb napját zárták pénteken a BÉT-en.
A nyugat-európai és a régiós tőzsdeindexekhez hasonlóan mínuszban kezdett csütörtökön a BUX is. Az összes nagyobb forgalmú papír árfolyama süllyed.
Londoni értékforgalmazók szerint a londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 csütörtökön negyven pont körüli csökkenéssel, a frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 ötven pont körüli visszalépéssel nyithat.
Egy nap alatt visszahozta az előző három napban leadott majd 9 százalék nagy részét az OTP szerdán, de nem csak a bankpapírnak volt nagy napja.
A BUX három százalékkal emelkedett szerdán délelőtt. A Buda-Cash szakembere szerint a piacon egyelőre korrekció zajlik, túlzás lenne trendfordulót emlegetni. Szinte naponta változik a hangulat a világ tőkepiacain, a meredek zuhanások után éles felpattanások jönnek.
Bő 3 százalékot veszített értékéből kedden a BUX index. A benchmark másfél hónapja nem látott mélységekben jár.
A BUX kedden a kereskedés első két órájában közel 3 százalékkal zuhant. A mutató 20 000 pont alá süllyedt, az OTP pedig egy időre alulról nézte az 5000 forintos szintet.