Közfelháborodás sodorhatja el a charelottesville-i áldozaton gúnyolódó neonáci szájtot
Ultimátumot kapott szolgáltatójától a Daily Stormer; az újnáci honlapon közben hackerek is bosszút állhattak.
Ultimátumot kapott szolgáltatójától a Daily Stormer; az újnáci honlapon közben hackerek is bosszút állhattak.
Nem tartozik a közösség elleni uszítás kategóriájába, amit Bayer április elején a tüntetőknek üzent - dobta vissza Szél Bernadett feljelentését a BRFK.
Szél Bernadett elégelte meg a kormányközeli publicista kirohanásait.
Németországban állam elleni bűncselekmények és uszítás miatt körözik azt a Mario Rönscht, akit tavaly márciusban állítólag a Jobbik-elnök léptetett be a parlamentbe. A Jobbik szerint Vona még soha nem találkozott Rönschsel, a párt pedig nem tudott az ellene folyó eljárásról. Ha a magyar hatóságoknak ez feladata lett volna, nyilván Kövér László őrsége sem engedte be volna őt az Országházba – jegyezték meg.
A 35 éves Vagyim Tyumentcev videóblogban kritizálta városa vezetését és a kelet-ukrajnai orosz beavatkozást. Tüntetésre buzdította Tomszk népét, és mindez elég volt ahhoz, hogy uszításért öt évre lecsukják.
A német megszállás tervezett emlékművének felrobbantására biztatott az Amerikai Népszava, ezért a külügyi tárca aggályát fejezte ki a budapesti amerikai nagykövetségen – számolt be a Magyar Nemzet.
Volt kollégánk, Dezső András, az Index újságírója véleménycikkben számolt be arról, hogy adatait közzétették a Kuruc.infón, és azóta folyamatosan hívogatják – titkos telefonszámról – a gyalázkodók, illetve kapja a fenyegető sms-eket. Adatait vélhetően a Hungaroplakát nevű cég adta tovább a Kuruc.infónak, ám ők azt állítják, egy ügynökségnek továbbították a levelet, ám hogy melyiknek, nem árulják el.
„Csoport-rágalom”, sértő viccek tiltása, az „antifeminizmus” elleni fellépés, a népirtások tagadásának tilalma – ilyen és ehhez hasonló javaslatok szerepelnek egy brüsszeli szervezet Magyarországon is bemutatott európai kerettörvény-javaslatában, melyet az MSZP-frakció is támogat. A javaslat több eleme nehezen értelmezhető gumiszabálynak tűnik, de megalkotói szerint ez nem véletlen: nem írnák körül, mi számít gyűlöletkeltésnek, hanem minden esetben a jogalkalmazók „józan belátására” bíznák, mit tekintenek annak.
Az Ungár Klára nevével fémjelzett SZEMA-Liberális Párt azt vizsgáltatná a legfőbb ügyésszel, hogy Orbán Viktor október 23-i beszéde háborús vagy közösség elleni uszítás volt-e.
Közölni fogja Erdős Virág költőnő Bayer Zsolt publicisztikájával kapcsolatos tiltakozó levelét a Magyar Hírlap pénteki száma.