Már csak szivattyúznak a tűzoltók
Országszerte már több mint ötszáz helyszínen fejezték már be a viharkárok felszámolását – közölték kedden délután az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságtól.
Országszerte már több mint ötszáz helyszínen fejezték már be a viharkárok felszámolását – közölték kedden délután az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságtól.
A csütörtöki vihar miatt minimális kárbejelentés érkezett a biztosítókhoz péntek délutánig, de a júliusi viharkárok ezres nagyságrendűek az egyes biztosítóknál, a kár pedig van, ahol az egymilliárd forintot is meghaladja – közölték a biztosítók pénteken.
Az elemi károk szerepelnek a magyarországi alapbiztosításokban is, azaz akinek van lakásbiztosítása, az vihar, földrengés vagy árvíz ellen biztosítva van.
A Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) adatai szerint a július 8-án, szerdán az országon átvonuló vihar után összesen 34 795 kárbejelentés érkezett a biztosítókhoz, a kár értéke pedig megközelíti a 4,8 milliárd forintot.
Húszezer bejelentés érkezett nagyobb biztosítókhoz a múlt szerdai vihar utáni károkról. Az Aegonnál és a Generalinál több mint egymilliárd forint a becsült kárösszeg.
Bizonytalan ideig zárva tart a népligeti Planetárium a viharkárok miatt.
A Mabisz szerint folyamatosan érkeznek a néhány nappal ezelőtti viharral kapcsolatos kárbejelentések.
Csütörtök délelőttig több ezer kárbejelentés érkezett a szerda délutáni vihar miatt a biztosítókhoz - derül ki az MTI által megkérdezett biztosítók közleményeiből.
Pintér Sándornak, Lázár Jánosnak és Fazekas Sándornak is adott feladatot a kormány.
A kedd délutáni-esti vihar során a legnagyobb károkat a lezúduló nagymennyiségű csapadék, illetve a sok helyen hosszú percekig tartó jégeső okozta, legtöbb kárt eddig Budapestről és Pest megyéből jelentettek.
Különösen az ország déli vonalában – Somogyban, Tolnában, Csongrád megyében – dolgoztatta meg a tűzoltókat az esti vihar, amely gyorsan levonult. Több főutat elzártak a kidőlt fák, Kaposváron fenyő dőlt egy autóra, egy tolnai településen háztetőt is letépett a szél.
Az OMSZ korábban riasztást adott ki a Kisalföld térségére a várható viharos szél miatt, és nem hiába. A szél ágakat tördelt, tetőket bontott meg.
Május eleje és augusztus vége között 2010-től mostanáig összesen 762 ezer viharkár bejelentést regisztráltak a biztosítók, majdnem 60 milliárd forint értékben – közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége kedden.
Több jármű is elakadt a sok eső miatt az utakon álló magas vízben. Éjszaka országszerte körülbelül 60 helyre riasztották a tűzoltókat, a legtöbb bejelentést a fővárosban és Pest megyében kapták – közölték a katasztrófavédelemtől.
Eddig csaknem 25 ezer kárbejelentés érkezett a biztosító társaságokhoz az elmúlt három hétben, a károk becsült értéke elérheti az 1,8 milliárd forintot. A viharok és a felhőszakadás mellett az ország több területén gyakori volt a jégeső, és a villámcsapások is sok kárt okoztak.