Moszkva repülőgépeket ajánlott fel az afgánok evakuálásához
Az orosz külügy szerint Asraf Gáni afgán elnök a hibás az országban kialakult válsághelyzetért.
Az orosz külügy szerint Asraf Gáni afgán elnök a hibás az országban kialakult válsághelyzetért.
A gyanúsított azt mondta, hogy forradalomra készül.
Átgondolatlan ökopolitika és elhibázott katasztrófaelhárítás súlyosbította az Évia szigetén pusztító tüzek okozta kárt. A nyári tűzvész a bevezető, dominóként követhetik egymást a súlyos természeti csapások Görögországban.
A pakisztániak azt állítják, nem tudnak beengedni több embert, hiába kéri az ENSZ.
Raffaele Imperialét még a DEA vette észre 2017-ben, most sikerült elfogni Dubajban.
Az afganisztáni tálib hatalomátvétel következményei szinte beláthatatlanok, és az egész világon éreztethetik majd a hatásukat. Néhány tipp, hogy mire lesz érdemes figyelni a következő hetekben.
Ötezer hektáron pusztítanak a lángok Dél-Franciaországban.
Magyar Levente államtitkár szerint nagy kérdés, hogy Kabulban milyen állapotok fogadják a magyar gépeket, és milyen ütemben tudják majd felvenni az utasokat.
A Spiegel szembeszáll azokkal a véleményekkel, miszerint megint akkora menekültválság leselkedik Európára, mint 6 évvel ezelőtt. Az elemzés szerint egykönnyen nem ismétlődhetnek meg az akkori események, de aki mégis ilyesmivel riogat, az csak a hangulatot kelti – jó esetben azért, nehogy úgy tűnjön: túlzottan is liberális az EU bevándorlás politikája. Németországot ezzel együtt 2015 kísértete járja be.
Sahraa Karimi korábban nyílt levélben kérte a világot, hogy ébredjen rá a tálib hatalomátvétel következményeire.
Az amerikai elnök szerint elkerülhetetlen volt, hogy kaotikussá váljon a kabuli evakuálás.
Egyre nő a feszültség a segítségnyújtás lassúsága miatt.
Hat embert vitt a mentőjárat Tbiliszibe, még tizenhatan várják a segítséget.
A tálib hadsereg egy rakás repülőt és helikoptert szerzett magának a hatalomátvétel során, de nem tudnak velük mit kezdeni.
Megkezdődött a külügy mentőakciója, egyelőre biztonsági szakembereket repítettek szövetségeseink Taskentbe.
Interjút adott a VOA-nak az a 23 éves, a nevét továbbra sem vállaló afgán nő, aki a TikTokon várt ismertté a tálib hatalomátvétel után, a nők jogait siratva. Reméli, hogy a világ nem dől be a tálibok jófejkedésének, és mindenki felismeri a „már-már az Iszlám Államra hajazó” radikális folyamatokat.
Sem Irina Levsinával sem egyik riporterükkel nem tud kapcsolatba lépni a BelaPan hírügynökség többi munkatársa. Utóbb derült ki, hogy őrizetbe vették őket. A helyettes főszerkesztőnél is razzia volt, de őt nem tartóztatták le.
Korábban Tádzsikisztán, Üzbegisztán sőt Omán is szóba került mint a Kabulból a hétvégén titokban elmenekült elnök lehetséges menedéke.
Egyelőre vérengzés nélkül, de drámai gyorsasággal vették át a hatalmat Afganisztánban a tálibok. A kabuli repülőtéri káosz, a tálib harcosok, majd vezetők megérkezése a fővárosba mind olyan pillanat, amit a haditudósítók, illetve háborús helyzetet átélő civilek megörökítettek. Nagyképes válogatásunkban az ő felvételeikből szemezgettünk.