Exkluzív: beültünk a legújabb esztergomi Suzukiba, a magyar világbajnoki limitált Vitarába
Mutatjuk, hogy hogyan fest testközelből a japán szabadidő-autó limitált sorozatú egyedi új kiadása.
Mutatjuk, hogy hogyan fest testközelből a japán szabadidő-autó limitált sorozatú egyedi új kiadása.
Ezt a hatótávot még a legkomolyabb hatékonyságú dízelautók is megirigyelnék.
Femke Bol néhány méterrel a célvonal előtt esett el.
Vett egy óriási levegőt, 1 perc 52 másodperc alatt 102 méteres mélységbe merült le, ott magához vette a teljesítményét igazoló kis cetlit, majd csaknem ugyanennyi idő alatt visszatért a felszínre. Összesen 3 percet és 47 másodpercet töltött víz alatt. Ezután még arra is volt ereje, hogy – amint a szabályok megkövetelik – levegye az orrcsipeszét, mutassa az OK nemzetközi kézjelét, majd ki is mondja angolul: „rendben vagyok”. Korok Fatima ezzel világcsúcsot döntött a szabadtüdős merülés free immersion (szabad merülés) elnevezésű kategóriájában. Ő az első magyar, aki ezt elmondhatja magáról. Vele beszélgettünk a merülés csodájáról és veszélyeiről, az önismeret és -elfogadás fontosságáról és arról, mennyit számít, ha a szüleink hisznek bennünk.
A villanymotoros Iveco közel negyvennégyszer nagyobb tömeget vontatott el, mint amire méretezve van.
Azt nem tudni, mióta nőtt a Srí Lanka-i beteg szervezetében az a vesekő, ami a világ legnagyobbjának nevezhető, de az biztos, hogy igen komoly fájdalmakat okozhatott neki.
A nemesnádudvari Tőzeges tavon akadt horogra egy 111 kilós óriás.
Egy 68 ezer szeletes pizzát sütnek ki.
A Siemens és a Gamesa hatalmas szélturbinája csak pár hónapja kezdett működni, de máris rekordot döntött azzal, hogy 24 óra leforgása alatt rengeteg energiát termelt.
Soha nem futott még olyan gyorsan 100 méteren egy robot, mint az oregoni egyetem Cassie-je. Mindezt ráadásul kamerák és érzékelők nélkül tette meg.
Arnaud Jerald 120 méter mélyre úszott le egyetlen levegővétellel.
A Spirit of Innovation nevű szerkezet több sebességrekordot is megdöntött, ezeket pedig a Nemzetközi Repülőszövetség (FAI) is hitelesítette.
Zara Rutherford öt hónap leforgása alatt 51 ezer kilométert repült, és bár örül a sikernek, volt, hogy az életét féltette.
Kínai tudósok évek óta kutatnak egy olyan energiaforrás után, ami káros kibocsátástól mentes, és a Napban lejátszódó energiatermelési módhoz hasonlót képes felmutatni. Úgy tűnik, kezdünk közelebb jutni a megoldáshoz.
A KSTAR nevű berendezés már tavaly is megdöntötte saját rekordját. Az akkor született értékeket sikerült most felülmúlni.
Szombaton többször is megdönti az élő szerző legtöbb megjelent könyvének világrekordját.