Nincs rá vakcina vagy kezelési mód: ritka, de veszélyes vírusba halt bele egy 14 éves indiai fiú
A Nipah-vírusba halt bele egy fiatal vasárnap Indiában: a helyi hatóságok mindenkit megfigyelés alá vontak, aki kapcsolatba került a fertőzött fiúval.
A Nipah-vírusba halt bele egy fiatal vasárnap Indiában: a helyi hatóságok mindenkit megfigyelés alá vontak, aki kapcsolatba került a fertőzött fiúval.
Több kiberbűnöző is használ egy új androidos zsarolóvírust, mely zárolja az adatait, és csak váltságdíj ellenében kínál újbóli hozzáférést azokhoz. Nincs azonban garancia arra, hogy tényleg vissza is kapja a képeit és fájljait.
Van esély rá, hogy a madárinfluenza H5N1-variánsa emberre is átugorjon, majd terjedni kezdjen – figyelmeztetnek a szakemberek, akik aggasztónak találják a helyzetet. Van azonban jó hír is.
Kínai kutatók szerint a jövőben könnyebb lesz tanulmányozni az Ebola-fertőzés okozta szembetegségeket, valamint a vakcinát is könnyebb lesz kifejleszteni a kórokozó ellen egy új vírusnak köszönhetően.
A G Data kiberbiztonsági szakértői most olyan androidos kártevőt fogtak, amely a Chrome böngészőnek álcázza magát. A szakemberek szerint nem egyedülálló esetről van szó, a veszély valós, és oda kell figyelni, ki mit tesz fel a telefonjára.
Elég bedugni a gépbe a netkábelt, és egyetlen kattintás nélkül kerülhet egy sor vírus a Windows XP-re. Erre jutott egy kísérlet, mely egy évtizeddel a rendszer kivezetése után nézte meg, mennyire veszélyes használni a rendszert.
Rendhagyó módon próbálta ki egy youtuber, mire képesek a modern antivírus szoftverek.
Sok probléma forrása az emberi tényező, amit gyakran a kiberbűnözők is igyekeznek kihasználni. A NIS2 néven emlegetett uniós irányelv lesújt minden cégre, amelyik nem veszi elég komolyan saját emberei felkészítését. Akármilyen furcsán hangozhat elsőre, ebből a munkavállalók profitálhatnak. De csak az, aki nem veszi félvállról.
A DK elnöke szerint nincs rendben, ha nem választáson nyer el közfunkciót egy politikus hozzátartozója.
Ebola, sertésinfluenza, madárinfluenza, SARS-CoV–2 – csak néhány fertőző kór azok közül, amelyek a zoonózisos betegségek közé tartoznak, azaz állatokról terjedtek át az emberre. Ez félelmetesen hangzik, azonban inkább az állatoknak kell(ene) tartaniuk az emberektől, akik több vírust adnak át a háziasított és a vadon élő állatoknak, mint amennyit tőlük kapnak.
Tizenhat vírusvédelmi programon összesen 246 tesztet végzett el az AV-Comparatives tesztlabor, hogy kiderüljön, melyik szoftver milyen védelmet biztosít.
Egy makákótól származó karmolás is elég a fertőzéshez, egy 37 éves férfi most emiatt van intenzív osztályon Hongkongban.
Az androidos készülékeken tárolt fotókra és üzenetekre utazik egy XLoader nevű kártevő, melyre a McAfee biztonsági kutatói figyeltek fel. Évek óta fertőzheti a telefonokat.
Négy biztonsági kutató edukációs célból fejlesztett egy vírust. A Morris II-vel arra hívják fel a mesterséges intelligenciát fejlesztő cégek figyelmét, hogy milyen veszélyeket kell kivédeniük platformjaik fejlesztés során.
12 androidos alkalmazásban találták meg a VajraSpy nevű, veszélyes kártevőt az ESET biztonsági kutatói – ezek fele a Play Áruház kínálatában is elérhető volt 2021 áprilisa és 2023 szeptembere között.
Állatról emberre is átterjedhet az a himlővírus, amely most először követelt emberáldozatot. A vizsgálat szerint a férfit a macskája fertőzhette meg.
Obeliszknek nevezték el amerikai tudósok azokat a most felfedezett mikroorganizmusokat (viroidokat), amelyek az emberi emésztőrendszerben is megtalálhatók. Egyelőre azt sem tudni, hogyan kerülnek oda.
Átfogó elemzésben vizsgálták az ELTE Komplex Rendszerek Fizikája Tanszék munkatársai, mennyire gyakori, hogy valaki több különböző SARS-CoV-2 variánssal fertőződik meg egyidejűleg. A vizsgálat során kitértek arra is, hogy ezekben az esetekben milyen eséllyel jöhet létre a különböző variánsokból egy új, hibrid vírusváltozat.
Nagy bajban lehetnek, akik szeretik halogatni a Windows frissítéseinek a telepítését: egy új vírus ugyanis néhány kattintás után gyakorlatilag minden bizalmas adatot illetéktelen kezekbe juttat a számítógépről.
Némi figyelmességgel megelőzhető a baj, amit a Kaméleon nevű vírus okozhat, de akkor sincs minden veszve, ha már megfertőzték a készülékét, de még nem léptek akcióba a rosszindulatú felek. Mindkettőre mutatunk példát, hogy végül ne tudják minden pénzét ellopni a támadók.