Ha ilyen vírusirtó van a gépén, azonnal cserélje másikra

Tizenhat vírusvédelmi programon összesen 246 tesztet végzett el az AV-Comparatives tesztlabor, hogy kiderüljön, melyik szoftver milyen védelmet biztosít.

  • hvg.hu hvg.hu
Ha ilyen vírusirtó van a gépén, azonnal cserélje másikra

Valós helyzeteket szimulálva vizsgálták kiberbiztonsági szakértők, miként teljesítenek Windows operációs rendszeren a legnépszerűbb víruskergető megoldások.

A februári-márciusi vírusadatbázisokkal végzett próbák során az Avast, az AVG, az F-Secure és a Kaspersky programja nem engedett át egyetlen kártékony fájlt sem. Ám míg az első két program hét alkalommal, az F-Secure pedig hét alkalommal tévesen jelzett be vírust (fals pozitív), a Kaspersky a lista egyetlen vírusvédelmi megoldása, amely egyszer sem hibázott.

Vírusvédelmi programok real-world tesztje (2024. február-március)
AV-Comparatives

A mezőnyből kilóg a Quick Heal vírusirtó programja, amely a próbák során a vírusok 6,5 százalékát nem vette észre. Ezt a programot érdemes lehet másra cserélni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?