Észak-Korea újabb rakétakísérletet hajtott végre
Újabb rakétakísérletet hajtott végre Észak-Korea kedden - jelentette a Yonhap dél-koreai hírügynökség szöuli kormányforrásokra hivatkozva.
Újabb rakétakísérletet hajtott végre Észak-Korea kedden - jelentette a Yonhap dél-koreai hírügynökség szöuli kormányforrásokra hivatkozva.
Észak-Korea ellenségesnek nevezte kedden az amerikai kormányzatot és a jelek szerint újabb rakétakísérletre készül, tovább élezve a feszültséget azután, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa elítélte Phenjan kísérleti atomrobbantását.
Szöuli források szerint Phenjan előre értesítette Washingtont és Pekinget a hétfőn végrehajtott föld alatti atomrobbantásról.
Nem katonai, hanem politikai célja volt az észak-koreai atomrobbantásnak, amivel Phenjan Dél-Koreának „üzent” – magyarázta a hvg.hu-nak dr. Csoma Mózes, az ELTE Koreai Tanszékének adjunktusa. A szakértő szerint az ENSZ-nek már nincs túl sok eszköze a kommunista rezsim ellen, az ország léte kizárólag Kínától függ.
Észak-Korea újabb két rövid hatótávolságú rakétával hajtott végre kísérletet hétfőn - jelentette a Yonhap dél-koreai hírügynökség a forrás megjelelősé nélkül.
Magyarország elítéli az észak-koreai nukleáris kísérletet - jelentette ki Várkonyi László, a külügyminisztérium szakállamtitkára hétfőn Hanoiból.
Észak-Korea bejelentette, hogy hétfő reggel sikeres föld alatti kísérleti atomrobbantást hajtott végre. A sztálinista vezetésű távol-keleti ország egyúttal rövid hatótávolságú rakétát is kilőtt kísérletképpen.
Észak-Koreában tavaly kivégezték a Dél-Koreához fűződő kapcsolatokért felelős egyik összekötő személyt, büntetésül a Korea-közi kapcsolatok megromlásáért - jelentette a Yonhap dél-koreai hírügynökség a kommunista ország belügyeiben jártas, meg nem nevezett forrásokra hivatkozva.
Észak-Korea bejelentette pénteken, hogy fejleszteni fogja nukleáris arzenálját, az indoklás szerint Washington "ellenséges politikájára" válaszul.
Észak-Korea azzal fenyegetőzött szerdán, hogy nukleáris kísérletet hajt végre, s más "önvédelmi" intézkedést is tesz, ha az ENSZ Biztonsági Tanácsa (BT) nem kér azonnal bocsánatot tőle.
Nagy haszna származna Észak-Koreának abból, és ösztönözné a nemzetközi közösségbe való beilleszkedésre is, ha területén építenék meg az Oroszországból Dél-Koreába földgázt szállító vezeték egy részét - mondta Ri Mjong Bak dél-koreai államfő szombaton a szöuli látogatáson tartózkodó Szergej Lavrov orosz külügyminiszternek.
Észak-Korea bejelentette szombaton, hogy elkezdte feldolgozni a leállított jongbjoni atomerőműből származó, elhasznált nukleáris fűtőelemek feldolgozását atomfegyvergyártásra alkalmas plutóniummá. Lépését nyilvánvalóan az váltotta ki, hogy az ENSZ megbüntette Phenjant az április 5-i rakétaindításért.
Észak-Korea megerősítette: nem kíván a továbbiakban részt venni a nukleáris programjáról folyó hatoldalú pekingi tárgyalásokon.
Nincsenek arra utaló jelek, hogy gyors megoldást lehet találni az észak-koreai nukleáris program okozta válságra - jelentette ki csütörtökön Phenjanban Szergej Lavrov orosz külügyminiszter.
Észak-Korea katonai megtorlással fenyegette meg déli szomszédját szerdán, azzal vádolva Szöult, hogy néhány méterrel elmozdított egy határjelző táblát.
Észak-Korea megbeszélést javasolt Dél-Koreának közösen működtetett ipari parkjukról, miközben a két ország között növekszik a feszültség az észak-koreai rakétafelbocsátás miatt – közölte szombaton egy szöuli tisztségviselő.
Távoztak Észak-Koreából az ENSZ nukleáris ügyekben illetékes ellenőrei csütörtökön, akiket Phenjan kiutasított - jelentette a Kyodo japán hírügynökség.
Észak-Korea kiutasította azokat az amerikai szakértőket, akik a jongbjoni atomerőmű leszerelésében működtek közre - közölte szerdán a washingtoni külügyminisztérium.
Nyugalomra és visszafogottságra intette Kína kedden Észak-Koreát, hogy megmentse a Koreai-félsziget atomfegyver-mentesítéséről folytatott megbeszéléseket, miután Phenjan bejelentette kivonulási szándékát a hatoldalú tárgyalásokról.
Az ENSZ Biztonsága Tanácsa (BT) hétfőn elítélte a közelmúltbeli észak-koreai rakétaindítást, de nem BT-határozat, hanem csak egy gyengébb, úgynevezett BT-elnöki nyilatkozat formájában. Phenjan válaszul bejelentette, kivonul a nukleáris programjáról folytatott hatoldalú tárgyalásokról.