Miért „néznek a lábuk elé” a halak, ha nincs is lábuk?
Miért néznek lefelé a halak, miközben úsznak? Természetesen azért, hogy meg ne botoljanak. Legalábbis valami hasonló következtetésre jutottak egy nemrég publikált kutatás szerzői.
Miért néznek lefelé a halak, miközben úsznak? Természetesen azért, hogy meg ne botoljanak. Legalábbis valami hasonló következtetésre jutottak egy nemrég publikált kutatás szerzői.
Az állatok alapvetően félnek az embertől, ezért nem veszélyesek, de megjelenésük mégis riadalmat kelt a lakosságban.
A rágcsálók idegrendszere tájékozódás közben nemcsak az állat pozícióját képes rövid távon előrejelezni, hanem az előrejelzés bizonytalanságát is meg tudja jeleníteni – fedezték fel az ELKH Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet (KOKI) és Wigner Fizikai Kutatóközpont (Wigner FK) kutatói.
A kutatók 20 órányi vízalatti felvételt elemeztek ki.
Elkészült a rövidszőrű magyar vizsla teljes genetikai fajtaprofilja. A kutatásnak köszönhetően lehetségessé vált az egyes egyedek genetikai fajtatisztaságának bizonyítása vagy kizárása.
Az öregkori elbutulást (demenciát) általában az emberekhez társítják. Azonban négylábú barátainkat sem kerüli el ez a betegség, még ha náluk esetenként nem is olyan egyszerű észrevenni a tüneteket.
Ez a 425. madárfaj, amelyet sikerült itthon megfigyelni, sőt videó is készült róla.
Egy Tolna megyei birtokról szökött meg még kedden egy 6 éves hím kenguru; tetemére egy erdőben találtak rá.
Larryről, a miniszterelnöki macskáról már a világ minden fotóját elkészítették a híres kapualjban, de ezúttal fordult a kocka.
Ebből pedig az következik, hogy a macskák is erősen tudnak kötődni a gazdijukhoz.
A korábban közölt adathoz képest több százzal nőtt, már 477 az Új-Zéland partjainál elpusztult gömbölyűfejű delfinek száma – közölte az új-zélandi természetvédelmi hivatal.
Egy száz kutatóból álló csoport Joe Biden amerikai elnöktől kért segítséget, hogy a faj jobb védelemben részesüljön.
Egy észak-ukrajnai terület, amelyet biodiverzitása miatt Európa Amazóniájaként is emlegetnek, komoly veszélybe került a térségben dúló háború miatt.
A jelek szerint még 20 ezer évvel ezelőtt is élhettek Pápua Új-Guinea területén négylábú kenguruk.
Tavaly tél óta tart a súlyos szárazság, emiatt viszont nincs Magyarországon elegendő élelme a fekete gólyának.
A kardszárnyú delfinek a kutatók szerint rendkívül kíméletlen vadásztechnikával rendelkeznek. Egy új videónak köszönhetően most már szemmel látható bizonyíték is van erről.
Egy, csak Ausztrália déli partvidékén élő fókafajt megfigyelését segíti az ötletes megoldás.
A tengerek és óceánok mélyén gyakran találni olyan egyedeket, amiket csak néhányszor, vagy sosem pillantottak még meg a kutatók. Egy újabb expedíció vezetői is hasonlókról számoltak be.
Ugyanabban a régióban élnek, mégis nagyobbra nőnek a genetikailag hasonló egerek az Andok hegység nyugati oldalán, mint a keletin – vették észre amerikai kutatók.
Vagy legalábbis az esetről készült videón úgy tűnik, mintha az atyáskodó madár a forgalmas útra tévedt sün életéért aggódna.