Kevesebb embert tudtak átverni a neten, de akiket igen, azoktól az eddiginél sokkal több pénzt csaltak ki
Egyre hatékonyabbak az online csalók – mérte a Visa. Azt is bemutatták, milyen módszerekkel verik át a csalók a legtöbb áldozatukat.
Egyre hatékonyabbak az online csalók – mérte a Visa. Azt is bemutatták, milyen módszerekkel verik át a csalók a legtöbb áldozatukat.
Átverések áldozatai lehetnek azok, akik rákattintanak egyes, a Google által ajánlott oldalakra.
Nem lehet elégszer felhívni a figyelmet arra, hogy semmilyen körülmények között ne adjuk meg a bankkártyaadatainkat csomagküldő szolgálatoktól érkező értesítések alapján.
Az amerikai riporter Tucker Calrson azt hitte, a brit királyi család kirúgott fotósával beszélget, ám kiderült, hogy alakját csak két brit komikus találta ki.
Átverte őket egy országos térkőforgalmazó vállalkozás – állítják egy Facebook-csoport tagjai, akik több mint 120-an vannak. Többen feljelentést is tettek. A becsült kár az elmondásaik alapján 60-120 millió forint, de a tényleges ennél jóval több lehet. A lapunknak nyilatkozók azt mondják, a felszívódó cégek és fiktív lakcímek mellett személyes fenyegetések is hátráltatják a pénzük visszaszerzését. A rendőrség nyomoz.
A Netflix-előfizetés szüneteltetéséről szól a legújabb, e-mailben terjedő csalás, ám nem érdemes bármire kattintani a levélben: egy csaló oldalra próbálják vezetni a gyanútlan felhasználókat.
Már fejleszti a Google azt a megoldást, ami észleli, ha egy alkalmazás a felhasználó pénzére utazik. Végső soron nem lehet majd telepíteni az ilyen átverős appokat.
Egyre kifinomultabb módszerekkel próbálják átverni az embereket a csalók, már teljes videókonferenciákat tudnak tartani ismerősnek tűnő arcokkal – így akár cégek munkatársait is megvezetve. Egy ilyen esetben most kilencmilliárd forintnak megfelelő 200 millió hongkongi dollár került illetéktelen kezekbe.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői összegyűjtötték azokat az átverési taktikákat, amiket a Temu webshopjában a leggyakrabban észleltek.
Egy gyanús link van annak az SMS-nek a végén, amely egy igen jó napi bért ígérő munkalehetőséget ajánl – de átverés.
Régóta probléma, az elmúlt években már kifejezetten égető gondot jelentenek a futárcégek, bankok, mobilszolgáltatók nevében kiküldött csaló SMS-ek. A bajt fokozhatja, amikor a vezető telekommunikációs vállalat olyan üzenetet küld ügyfeleinek, amely szinte minden szempontból megfelel az átverős üzenetek – gyakran éppen a szolgáltató által is kommunikált – kritériumainak. Az ügyben megkeresésünk után alig egy nappal már lépett is a Magyar Telekom.
Érdemes körültekintőnek lenni, ugyanis újfajta átverés terjed, mellyel az e-mailezéshez használt belépési adatokat szeretnék megszerezni a rosszindulatú felek. A szöveg kivételesen tökéletes magyarsággal íródott.
4,5 millió forintot keresett „letéti összeg” és „közvetítői díj” kicsalásával úgy, hogy közben nem tudta teljesíteni, amit az általa feladott hirdetésekben vállalt.
A japán Hokkaidói Egyetem kutatói szerint a hat hónaposnál fiatalabb babák agya még nem úgy dolgozza fel az információt, mint az idősebbek vagy a felnőttek. Ennek köszönhető, hogy az optikai csalódásoknak nem dőlnek be.
Kétezerszer rendelt a webáruházakból, majd elállt a vásárlástól, utána igényelte vissza a ki sem fizetett termékek árát. Ha valamennyi kísérlete sikerrel járt volna, akár 600 millió forinttal is megkárosíthatta volna a kereskedőket.
Több gyanús jel is van arra, hogy nem éppen a jó szándék vezérli a legújabb Facebook-őrület, a My Puzzles fejlesztőit, akikről ráadául nem tudni semmit. Érdemes fenntartással kezelni az ilyeneket – mutatjuk, miért.
Az energetikai szakértő szerint „rég vége van már az olcsó energia korának”.
Nagy baj lehet, ha nem figyel: egy, az igazira hasonlító Decathlon honlapot hoztak létre a csalók, de néhány árulkodó jelből fel lehet ismerni. Mutatjuk, melyek ezek.
Az olcsó és könnyen hozzáférhető mesterséges intelligencia miatt egyre több csaló próbálkozik deepfake technológiával, vagyis arccserével átverni másokat. Ehhez egy rossz minőségű kép is elegendő lehet.